› Aktualności
15:02 / 19.06.2019

„BAJKA” NA KALISKICH SCENACH [GALERIA]

„BAJKA” NA KALISKICH SCENACH [GALERIA]

Grupa teatralna „Bajeczka” z przedszkola nr 1 „Bajka” w Pleszewie kolejny raz wzięła udział w kaliskich spotkaniach teatralnych dla najmłodszych. A warto nadmienić, że to jedna z najbardziej prestiżowych form działalności artystycznej przedszkolaków - nie tylko w Kaliszu czy Wielkopolsce, bo impreza obejmuje swoim zasięgiem także województwo dolnośląskie i łódzkie.

Wszyscy pomagali
Tym razem do konkursu zgłosiło się 29 zespołów. Aktorzy z pleszewskiej „Bajki” przygotowali w tym roku spektakl pt.: „Maleńkie Królestwo Królewny Aurelki”. Wyreżyserowała go opiekunka grupy teatralnej – Elżbieta Grzemska we współpracy z Joanną Słowińską. Do pomocy przy organizacji naszego występu w KSTP włączyli się również inni pracownicy przedszkola: Monika Mościpan – Kowalska, Lidia Bielawna, Stefan Kaczmarski, a także rodzice i babcie małych aktorów.

Występ w Kaliszu
Eliminacje XIX Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków odbyły się 11 maja w sali widowiskowej Domu Kultury w Pleszewie podczas XVII Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych: „Witajcie w naszej bajce”. Jury zakwalifikowało aż 3 grupy z naszego powiatu do udziału w finale XIX KSTP – przedszkole nr 1 „Bajka”, przedszkole w Taczanowie Drugim oraz przedszkole im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy. Docenieni artyści zaprezentowali swoje spektakle na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Grupa teatralna „Bajeczka” zajęła I miejsce oraz otrzymała nominację do udziału w festiwalowej gali w kaliskim teatrze. Przedszkole z Taczanowa zajęło 6 miejsce, natomiast Dobrzyca uplasowała się na miejscu 5. Uroczysta gala XIX KSTP odbyła się 3 czerwca, a na widowni Teatru im. W. Bogusławskiego znalazło się wielu znakomitych gości; naszej grupie towarzyszyła Danuta Prusinowska – Zmyślony – dyrektor „Bajki”, Przemysław Marciniak – szef domu kultury, a także rodzice i rodzeństwo występujących dzieci.

Owacje na stojąco
Podczas gali na scenie Kaliskiego Teatru swoje spektakle zaprezentowało 5 najlepszych finałowych zespołów z Pleszewa, Korzeniewa, Zbierska, Kalisza i Godziesz. Nasi aktorzy otrzymali za swój występ owacje na stojąco, a także nagrodę prezydenta Kalisza oraz wiele nagród rzeczowych. Nauczycielki, przygotowujące spektakl otrzymały nagrodę instruktorską dyrektora ODN w Kaliszu. Grupa teatralna dziękuje wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego dużego przedsięwzięcia. (pb)

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 37