› Aktualności
06:49 / 13.08.2019

Broniszewice. Potrącono rowerzystów. Sprawca zbiegł

Broniszewice. Potrącono rowerzystów. Sprawca zbiegł

Broniszewice. W poniedziałek wieczorem doszło do wypadku w Broniszewicach. Potrąceni zostali dwaj rowerzyści, którzy z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala.

 

Wczoraj - w poniedziałek 12 sierpnia - doszło do wypadku. W Broniszewicach potrącono dwóch rowerzystów.

Jak relacjonują policjanci, zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego ok. 20.00.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzyści w wieku 18 i 42 lat jechali od strony miejscowości Czermin w kierunku Broniszewic. Wszystko wskazywało na to, że doszło do potrącenia, jednak sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Rowerzyści z poważnymi obrażeniami ciała zostali zabrania do szpitala w Pleszewie - komentuje Monika Kołaska, rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

Policjanci szybko jednak ustalili i zatrzymali w miejscu zamieszkania mężczyznę, który jest podejrzewany o potrącenie rowerzystów.

- Okazał się nim 36-letni mieszkaniec gminy Czermin, który kierował samochodem marki opel astra. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 36-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Od mężczyzny została pobrana krew na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie dokładnych przczyn i okoliczności zdarzenia - dodaje rzecznik policji.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%