› Aktualności
11:00 / 09.02.2018

Co połączyło ogólniak z Wojskową Akademią Techniczną?

Co połączyło ogólniak z Wojskową Akademią Techniczną?

Pleszew. Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Pleszewie podpisało porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

 

Dzięki podpisanemu pod koniec stycznia w warszawskiej akademii porozumieniu, uczniowie LO będą mogli m.in. uczestniczyć w wykładach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli akademii wojskowej, będą możliwe wizyty naukowe na uczelni, czy zajęcia w tamtejszych pracowniach i laboratoriach.

WAT będzie doradzał także LO w kwestii doboru treści programowych zajęć, zaangażuje się także w różne działania w szkole np. w organizację olimpiad przedmiotowych, imprez sportowych i turystycznych czy uroczystości patriotyczno-historycznych. 

Umowa przewiduje także zaproszenie uczniów klas maturalnych do udziału w pracach uczelnianych kół naukowych, udział licealistów w konkursach organizowanych na WAT, utworzenie na stronie internetowej akademii połączeń ze stroną LO, a także dostarczanie prasy wojskowo-technicznej wydawanej przez WAT – komentują władze starostwa w Pleszewie.

Samo liceum przyjęło z kolei na siebie obowiązek propagowania oferty studiów na WAT wśród licealistów, współorganizowania konkursów i wydarzeń dla uczniów i studentów, a także zapraszania studentów WAT do udziału w wydarzeniach szkolnych.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 5