› Aktualności
08:25 / 09.10.2019

Grzegorz Rusiecki odwiedził Pleszew

Grzegorz Rusiecki odwiedził Pleszew

fot. arch. kandydata

Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Rusiecki - „czwórka” na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w naszym okręgu odwiedził Pleszew na ostatniej prostej przed wyborami.

 

- Grzegorz Rusiecki to świetny kandydat na posła - twierdzi Łukasz Marciniak, były przewodniczący PO w Pleszewie oraz przewodniczący stowarzyszenia „Pleszewianie”, który towarzyszył Rusieckiemu w mieście, zachęcając mieszkańców do oddania głosu właśnie na niego.

- Za jego kandydaturą przemawiają kompetencje i doświadczenie samorządowe. Rusiecki jest bowiem prawnikiem, członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej oraz wicestarostą leszczyńskim, byłym zastępcą prezydenta Leszna. Nieprzerwanie mandat radnego w Lesznie sprawował od 2002 r. - wylicza Marciniak.

Sam kandydat na spotkaniu w Pleszewie opowiedział o swojej kampanii oraz priorytetach w nowej kadencji Sejmu. Naprawa służby zdrowia, działania w zakresie ochrony środowiska czy zapewnienie dobrej edukacji - to tylko niektóre z nich.

Mówiąc o Pleszewie, Rusiecki wskazywał jak ważna dla mieszkańców jest droga S11.

- Ta droga musi powstać, a wariant jej przebiegu powinien zostać wybrany po szerokich konsultacjach z mieszkańcami - ocenił.

Rusieckiemu znany jest również stan pleszewskiego dworca w Kowalewie. Jak zaznaczył, po przeprowadzeniu remontów w Jarocinie czy Środzie Wlkp. czas również na modernizacje stacji kolejowej w Pleszewie.

Grzegorz Rusiecki i Łukasz Marciniak twierdzą, że jeśli uda się zdobyć mandat - Rusiecki będzie aktywnie reprezentował interesy mieszkańców Pleszewa i powiatu pleszewskiego. – Deklarujemy współpracę z władzami miejskimi i powiatowymi – dodają ponadto.

4
7
oceń tekst 11 głosów 36%