› Aktualności
11:51 / 26.03.2020

Jutro papież udzieli specjalnego błogosławieństwa

Jutro papież udzieli specjalnego błogosławieństwa

fot. P. Góralczyk

To będzie wyjątkowy widok. Papież Franciszek zapowiada modlitwę na pustym placu św. Piotra w Watykanie. A później błogosławieństwo Urbi et Orbi, udzielane z balkonu Bazyliki św. Piotra jedynie w wyjątkowych chwilach.

W piątek 27 marca o godzinie 18.00 papież Franciszek poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra. Nabożeństwo zakończy błogosławieństwo Urbi et Orbi, udzielane z balkonu Bazyliki św. Piotra jedynie w wyjątkowych chwilach.– Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego– zachęca Franciszek.

Błogosławieństwo Urbi et orbi czyli miastu i światu, to specjalne, uroczyste błogosławieństwo papieskie wygłaszane z balkonu Bazyliki Świętego Piotra w ważnych dla życia Kościoła okolicznościach, tradycyjnie w Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Błogosławieństwo to nie jest ważne tylko i wyłącznie dla mieszkańców Rzymu, ale dla wszystkich chrześcijan. Nosi nazwę błogosławieństwa apostolskiego, co związane jest z możliwością uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania kar za grzechy. Aby skorzystać z mocy tego błogosławieństwa i dostąpić oferowanego przez niego odpustu, oprócz jego wysłuchania (przez dowolne środki medialne) należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.- Jutro papież pojawi się na Placu św. Piotra, gdzie nie ma nikogo. Z Najświętszym Sakramentem. Będzie wznosił ręce i prosił, żeby Bóg się ulitował nad nami. Udzieli błogosławieństwa miastu i światu, odpustu zupełnego, byśmy zaczęli od nowa -

 

mówi kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski.
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%