› Aktualności
11:13 / 24.07.2019

Kowalew. Powiat przejął działki. Przy stacji w końcu powstanie parking?

Kowalew. Powiat przejął działki. Przy stacji w końcu powstanie parking?

Kowalew. Po latach starań, w końcu się udało. Powiat pleszewski przejął oficjalnie - w połowie lipca - prawo wieczystego użytkowania działek w sąsiedztwie dworca PKP w Kowalewie. To otwiera drogę do modernizacji w przyszłości ulicy Dworcowej oraz stworzenia „normalnego” parkingu przy stacji.

 

Przejęty teren pokolejowy jest stosunkowo niewielki - ma niespełna 549 m² powierzchni.

- Składa się z dwóch działek w bezpośrednim pobliżu dworca: jednej w kształcie trójkąta o pow. 218 m², położonej przed budynkiem dworcowym po jego prawej stronie - fragment placu, miejsce dawnego kiosku „Ruchu” oraz działki w kształcie zbliżonym do prostokąta o pow. 331 m² znajdującej się po lewej stronie dworca między ulicą Dworcową a peronem 1 - obecnie nieformalny parking, miejsce po dawnym szalecie dworcowym - obrazuje Tomasz Wojtala, rzecznik pleszewskiego starostwa.

PKP zgodziło się na nieodpłatne odstąpienie gruntów pod warunkiem zachowania prawa do korzystania z kanalizacji sanitarnej przy dworcu - o czym pisaliśmy już wcześniej na naszych łamach. Teraz - dzięki przejęciu terenów starostwo będzie mogło zaplanować tu tak oczekiwane przez mieszkańców inwestycje.

- Powiat musiał najpierw przejąć te działki, jeżeli chce kompleksowo zreorganizować otoczenie dworca. Umowa stwarza podstawy do przeprowadzenia w przyszłości remontu ul. Dworcowej, wybudowania parkingu i przystanku autobusowego - zaznacza rzecznik.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%