› Zdrowie i uroda
09:07 / 01.07.2019

Na czym polega liposukcja?

Na czym polega liposukcja?

Współczesnym problemem cywilizacyjnym jest zbytnia otyłość części ludzi. Chcą oni ją wyeliminować za pomocą zbilansowanych diet oraz zestawu ćwiczeń przygotowanych przez trenera personalnego. Często jednak okazuje się to niewystarczające, a to za sprawą nadmiaru tłuszczu w okolicach brzusznych. Jakie jest rozwiązanie na tego typu przypadłość? Liposukcja!

 

Podstawy

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest liposukcja, polega na odessaniu nadmiaru tłuszczu pacjenta lub pacjentki. Nie należy jednak traktować tego procesu na równi z odchudzaniem, czy chęcią zgubienia dodatkowych kilogramów „za jednym razem”. Jak zostało wspomniane wyżej, wpierw należy wdrożyć ruch fizyczny i zdrowe kalorie do codziennego jadłospisu, inaczej proces skończy się efektem jo-jo. Kolejną jego zaletą jest fakt, że w znacznym stopniu przyczynia się on do modelowania sylwetki, głównie z powodu wykonywania go w okolicach brzucha, talii, czy ramion.

 

Rodzaje dostępnych zabiegów liposukcji

Szereg dostępnych zabiegów liposukcji pozwala na wdrożenie sprzętu o różnym, zależnym od preferencji przeznaczeniu oraz metod o zarówno niskim, jak i wysokim stopniu inwazyjności. Podstawowa wersja zabiegu skupia się na wykonaniu nacięcia w miejscu wcześniej wybranym, a następnie umieszczeniu w nim rurki z plastiku. Ta z kolei podłączona jest do specjalistycznego aparatu, pompującego rurkę, tym samym zbierając zgromadzony tam tłuszcz. Warto też wspomnieć o liposukcji wibracyjnej zdolnej, za sprawą dedykowanego urządzenia usuwać komórki tłuszczowe tkanek, potem już same tkanki. Najbezpieczniejsza ze wszystkich jest liposukcja laserowa, ponieważ maksymalnie minimalizuje ewentualność wystąpienia urazu na ciele. Zamontowany laser, jakkolwiek na początku mogący budzić przerażenie, jest tak naprawdę bezpieczną wiązką energii służącą do rozpalania ludzkiego tłuszczu. Na samym końcu odsysa się go w celu osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu. Trzeba również wspomnieć o następującym fakcie: energia sprawia, że ludzka skóra napina się, co nie jest bez znaczenia w kwestii jej modelowania. Ostatnimi czasy pojawiła się także metoda, która wykorzystuje strumień wodny i specyficzny  roztwór umożliwiający rozpuszczanie się komórek. Decydując się na nią, nie będziemy musieli obawiać się naruszenia naszego układu nerwowego, czy naczyń krwionośnych. Ucieszą się również osoby obawiające się widoku krwi, w tym przypadku jej odpływ jest tak ograniczony, jak dalece tylko jest to możliwe.

Więcej możesz dowiedzieć się na https://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%