› Aktualności
09:11 / 13.02.2020

Nagrodzili najaktywniejszych czytelników [FOTO]

Nagrodzili najaktywniejszych czytelników [FOTO]

Dobrzycka Gminna Biblioteka Publiczna - jak co roku - nagrodziła najaktywniejszych, młodych czytelników. W dwóch kategoriach wiekowych wyróżniono łącznie 17 dzieci.

Wśród przedszkolaków nagrody otrzymało pięcioro czytelników oraz ich rodziców, gdyż ta kategoria organizowana jest hasłem „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. - Gratulujemy zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Cieszymy się, że Państwo zdają sobie sprawę, jak ważne jest czytanie od najmłodszych lat. Czytanie rozwija wyobraźnię, ale pomaga też budować bliskość pomiędzy Wami i dziećmi – mówiła Ewa Balcer, kierownik dobrzyckiej biblioteki.

Najaktywniejszy Czytelnik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrzycy 2019
- wyróżnieni w kategorii przedszkolaków:

1. Jan Kasprzak
2. Karolina Szukalska
3. Amelia Gęstwa
4. Magdalena Kordus
5. Antoni Gauza

Wśród dzieci starszych na liście nagrodzonych znalazło się 12 nazwisk. - Mamy grupę czytelników, która nagradzana jest od wielu lat. Najpierw byli na liście przedszkolaków, potem wskoczyli do starszych. Znamy się doskonale. Ale przykład idzie z góry. Mamy nagrodzone dzieci, ale widzimy, że również ich rodzice są aktywnymi czytelnikami – mówiła kierownik biblioteki.

Najaktywniejszy Czytelnik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrzycy 2019:
1. Maksymilian Prusak
2. Kornelia Filipiak
3. Marika Gorzelańczyk
4. Nikodem Szukalski
5. Dominik Pulikowski
6. Lena Orlicka i Dagmara Szymkowiak (ex aequo)
7. Artur Lisiak
8. Michał Chinyere
9. Julia Słojewska i Olivier Prusak (ex aequo)
10. Anna Marszałek

Dyrektor GCK w Dobrzycy, Wojciech Maniak, dziękował i gratulował rodzicom. Osobne słowa skierował także do kierownik, Ewy Balcer. - Pani Ewa bardzo angażuje się w pracę biblioteki. Mamy tutaj różne warsztaty i spotkania, to miejsce żyje. Dzieci czują się świetnie w naszej bibliotece, za co bardzo dziękuję – mówił Wojciech Maniak.

Po rozdaniu nagród nastąpiła część artystyczna. Grupa teatralna z dobrzyckiej podstawówki, działająca pod kierownictwem Lidii Parysek, zaprezentowała spektakl „Nie ma tego złego”. Na koniec spotkania kierownik biblioteki oraz dyrektor GCK wręczyli Lidii Parysek honorowy tytuł „Przyjaciela biblioteki”. - Pani Lidia nigdy nam nie odmawia. Zawsze możemy na nią liczyć, za co bardzo dziękujemy – mówiła Ewa Balcer.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 103