› Aktualności
11:00 / 26.07.2019

Pleszew. Miliony na rewitalizację oficjalnie przyznane

Pleszew. Miliony na rewitalizację oficjalnie przyznane

O 15 proc. zwiększyło się w mieście czytelnictwo, a o ok. 35 proc. wzrosła liczba odwiedzin w pleszewskiej bibliotece - po jej przeprowadzce do nowego obiektu na terenach pokolejowych.

 

Liczby cieszą władze województwa, które w minionym tygodniu oficjalnie przyznały nam 5,3 mln zł dofinansowania na rewitalizację tej części miasta. Całość prac zakończy się w przyszłym roku.

5,3 mln złotych – tyle pieniędzy otrzymał Pleszew z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację budynku po dworcu PKP w Pleszewie oraz generalnie - całego pokolejowego otoczenia nowej biblioteki. W minionym tygodniu umowę w tej sprawie podpisali burmistrz Arkadiusz Ptak przy kontrasygnacie Katarzyny Matusiak-Mareckiej oraz członek zarządu województwa wielkopolskiego Marzena Wodzińska.

- Mówimy nie tylko o bibliotece ale rewitalizacji całego terenu - zaznacza włodarz miasta. Przed podpisaniem dokumentów zaprosił ponadto Marzenę Wodzińską na przejażdżkę otwartą kolejką wąskotorową, która wystartowała z Kowalewa i zatrzymała się właśnie przed nową biblioteką.

Czytaj także: Pleszew. Ciuch, ciuch! W sierpniu rusza kolejka [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Jednym z celów rewitalizacji jest także całe otoczenie infrastruktury kolejowej - chcemy tworzyć imprezy i przedsięwzięcia, które będą pomagały promować Pleszew - właśnie jako część dawnej kolei dojazdowej - komentuje Arkadiusz Ptak.

Marzena Wodzińska nie ukrywała, że jest pod dużym wrażeniem zmian, jakie do tej pory miały miejsce w Pleszewie. 

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 4