› Aktualności
10:15 / 09.10.2019

Pleszew. Młodzież z OHP wybrała się na jesienne porządki

Pleszew. Młodzież z OHP wybrała się na jesienne porządki

fot. arch. OHP

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie po raz kolejny w tym roku - ale po raz pierwszy jesienią - uporządkowała teren kampusu i pobliskich Plant. A śmieci, niestety, nie brakowało.

 

 

Każdy pretekst jest dobry do tego, aby posprzątać swoje najbliższe otoczenie. Wie o tym doskonale młodzież z pleszewskiego OHP, która często uczestniczy w akcjach ekologicznych.

Międzynarodowy Dzień Ziemi, Dzień Wiosny, Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi czy Sprzątanie Świata - to tylko kilka z nich, w których każdego roku biorą udział podopieczni pleszewskiego Centrum. Teraz młodzież zabrała się za pierwsze jesienne porządki, w tym również za sprzątanie liści z terenu placówki.

- Tego rodzaju akcje mają charakter nie tylko estetyczny. Angażując młodzież w sprzątanie otoczenia uczymy ją dbania o środowisko i zachowań proekologicznych. Wiele osób uczy się też porządku w swoim otoczeniu i zaczyna sobie zdawać sprawę, że troska o przyrodę bywa bardzo trudna - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

Sprzątanie miało miejsce nie tylko na terenie Centrum - młodzież tradycyjnie wybrała się na sprzątanie pobliskich Plant. A tam śmieci nie brakowało. W efekcie zebrano kilkanaście worków plastików, papieru i szkła. Wszystko zostało posegregowane i trafiło do odpowiednich kontenerów.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 9