› Aktualności
08:00 / 09.02.2018

Pleszew. Niepełnosprawni nie mają gdzie parkować

Pleszew. Niepełnosprawni nie mają gdzie parkować

Pleszew. Do naszej redakcji zadzwonił mieszkaniec bloków przy ul. Modrzewskiego w Pleszewie, który zaalarmował o problemie, jaki mają tu osoby niepełnosprawne.

 

- Są u nas trzy miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. W teorii, bo w praktyce są one niestety źle oznakowane – jest tu tylko tabliczka na słupku, ale brakuje oznakowania poziomego – narysowanych linii itd. – opowiada nasz Czytelnik.

Skutki – jak sam zaznacza – są takie, że ludzie nie zwracają należytej uwagi na wspomniany znak i parkują swoje samochody mimo, że sami nie są osobami niepełnosprawnymi.

– Czasami się nawet nie dziwię, bo nie każdy robi to specjalnie – po prostu nie zwracają uwagi na ten słupek. Tymczasem osoby niepełnosprawne nie mogą przez to tutaj parkować. Często jest wręcz tak ciasno, że ledwie rower się wciśnie, nie mówiąc już o samochodzie – komentuje mężczyzna.

I prosi nas o interwencję.

W jego imieniu zreferowaliśmy problem urzędnikom. I… Udało się! Jak nam obiecano, sprawa zostanie wkrótce załatwiona.

- Dziękujemy mieszkańcowi Pleszewa za zainteresowanie. To bardzo ważne, by zwracać uwagę na rzeczy istotne dla mieszkańców. Nie zawsze w danym momencie jesteśmy świadomi, że coś się dzieję lub czegoś brakuje. Zapewniamy, że podczas wiosennego corocznego malowania takie oznakowanie poziome na przedmiotowym parkingu powstanie – obiecuje nam w umieniu pleszewskiego urzędu rzeczniczka Anna Bogacz.

 

Chcesz nas o czymś poinformować? Poprosić o interwencję? Możesz to zrobić także przez internet! KLIKNIJCIE TUTAJ 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%