› Aktualności
11:22 / 06.07.2019

Pleszew. Przedsiębiorstwo Komunalne szykuje się do przeprowadzki

Pleszew. Przedsiębiorstwo Komunalne szykuje się do przeprowadzki

Wszystko wskazuje na to, że do końca 2020 roku siedziba Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie zostanie przeniesiona z ul. Fabrycznej w rejon ul. Polnej. Zielone światło do przeprowadzki dała niedawno rada miasta. A obecnymi terenami PK - o czym już pisaliśmy - zainteresowany jest pleszewski Famot.

 

O ewentualnej przeprowadzce Przedsiębiorstwa Komunalnego pisaliśmy jako pierwsi jeszcze w ubiegłym roku.

Czytaj także: Pleszew. Przedsiębiorstwo Komunalne przeniesie swoją siedzibę?

Sąsiad PK - pleszewski Famot - który zbudował niedawno nową halę produkcyjną - wciąż potrzebuje miejsca na dalszy rozwój. Dlatego jest zainteresowany kupnem terenów pleszewskiej „komunalki”.

- By się rozwijać w Pleszewie potrzebujemy nowych terenów - nie ukrywał Zbigniew Nadstawski, prezes Famotu w niedawnym dużym wywiadzie dla „Życia Pleszewa”.

Czytaj także: Famot ma w planach poważne inwestycje? [DUŻY WYWIAD]

Plany są poważne, dlatego miasto podjęło już wcześniej działania w tej sprawie. Jeszcze w ubiegłym roku przegłosowano uchwałę odnośnie zmiany zagospodarowania przestrzennego dla terenów, na których w przyszłości mogłaby powstać nowa siedziba PK. Z kolei teraz - podczas ostatnich sesji w Pleszewie - radni przyjęli stanowisko i uchwały, które daje poniekąd zielone światło do dalszych działań.

WIĘCEJ O SPRAWIE PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

 

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%