› Aktualności
08:01 / 05.03.2020

Pleszew. Są kryteria przydziału mieszkań. Były setki chętnych

Pleszew. Są kryteria przydziału mieszkań. Były setki chętnych

Pleszew. 600 wniosków wpłynęło do miasta w związku z planami budowy nowych bloków przy ul. Mieszka I. 300 z nich odpadło już „na starcie”. Miejsc jest ostatecznie 96 - bo tyle zbudowanych zostanie mieszkań. Miasto przygotowało już regulamin ich przydziału.

 

96 mieszkań w dwóch blokach z windą, parking przydzielony do konkretnego mieszkania oraz infrastruktura przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Tak ma wyglądać sztandarowa inwestycja tej kadencji, którą władze Pleszewa planują przy Mieszka I.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Miasto chce wybudować 96 mieszkań

Miasto zakończyło niedawno pierwszy etap - związany z przyjmowaniem wniosków od pierwszych zainteresowanych. - Wpłynęło ich ponad 600 - komentuje burmistrz Arkadiusz Ptak. Jak dodaje, wstępna selekcja wykazała, że osób kwalifikujących się jest obecnie ponad 300 („na starcie” odrzuceni zostali ci wnioskodawcy, którzy mają już własne mieszkanie lub przekroczyli 40. rok życia - takie były bowiem podstawowe założenia).

Pozostaje więc pytanie: co dalej? Jak wyłonieni zostaną ostateczni lokatorzy bloków, które powstaną na Mieszka I? - Obecnie jesteśmy na etapie wysyłania kolejnych ankiet - do osób, które przeszły pierwszą weryfikację. Na tej podstawie będzie później wyłaniana ostateczna lista - wyjaśnia Arkadiusz Ptak.

Kto ma największe szanse na przydział? Jak zaznacza włodarz kryteriów jest kilka.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%