› Aktualności
13:21 / 09.09.2019

Pleszew. Szpital dostał 400 tys. zł na nową karetkę

Pleszew. Szpital dostał 400 tys. zł na nową karetkę

Pleszew. Do końca tego roku Pleszewskie Centrum Medyczne powinno kupić nowy ambulans wraz z wyposażeniem. Inwestycja możliwa będzie dzięki pieniądzom rządowym - nasz szpital otrzymał dziś oficjalnie 400 tys. zł na ten cel.

 

Do uroczystego podpisania umowy doszło dzisiaj w siedzibie pleszewskiego szpitala. - To element rządowego programu wymiany ambulansów - komentował Janusz Cieszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Jak zaznaczał, w sumie w całym kraju kupionych zostanie 200 nowych karetek - co ma pozwolić m.in. na spadek przeciętnego wieku ambulansów w Polsce. Docelowo - jak zaznaczał Cieszyński - wspomniana średnia ma wynieść co najwyżej 6 lat.

- Najwyższy czas nadrobić zaległości sprzętowe. Wiem, że wymieniany ambulans w pow. pleszewskim ma ponad 10 lat. Dziękuję pani wojewodzie, która osobiście zaangażowała się w proces wyboru tych ambulansów - zaznaczał Janusz Cieszyński.

- W Wielkopolsce takich ambulansów będzie w sumie 14 - przyznawała z kolei wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. - Profesjonalna karetka z profesjonalnym sprzętem - to profesjonalna obsługa pacjenta i szybkie dotarcie do szpitala - zaznaczała.

Z inwestycji cieszył się obecny na podpisaniu umowy senator Andrzej Wojtyła, który jest także czynnym lekarzem, przyjmującym pacjentów w pleszewskim szpitalu.

- W Pleszewie karetki są wyeksploatowane, bo działają nie tylko na terenie naszego powiatu, ale obsługują również część sąsiedniego powiatu. Na pewno ten szpital wykorzysta tę karetkę dobrze - zaznaczał senator, chwaląc przy okazji PCM za profesjonalizm w każdym calu.

- To właśnie na ten szpital powołuję się często na komisjach. Panie ministrze - prosimy jeszcze o przyszłą pomoc - kończył żartobliwie Wojtyła.

Maciej Wasielewski, starosta pleszewski, dołączając się do prośby senatora również dziękował za otrzymaną dotację.

- To nie jest zwykły powiatowy szpital, znany jest nie tylko w Wielkopolsce, ale i w całym kraju. Cieszę się, że zauważone zostały efekty naszej pracy - podkreślał starosta.

Prezes szpitala, Błażej Górczyński dziękując za wsparcie podkreślał z kolei, że nowy sprzęt kupiony będzie w ramach przetargu. - Mam nadzieję, że uda się to do końca roku - komentował.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 17