› Aktualności
12:45 / 06.03.2020

Pleszew. Trwa budowa nowego PSZOK. A wkrótce ruszy budowa nowej siedziby PK

Pleszew. Trwa budowa nowego PSZOK. A wkrótce ruszy budowa nowej siedziby PK

Pleszew. Ruszyły prace związane z budową nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pleszewie. Powstanie on przy ul. Polnej. Wkrótce ruszy w tym rejonie również budowa całkiem nowej siedziby PK.

 

Przy ul. Polnej w Pleszewie praca wre. Za blisko 580 tys. zł powstanie tu - za ok. dwa miesiące - nowy PSZOK.

- Zgodnie z planami, prace powinny zakończyć się do 30 kwietnia, choć później czekają nas jeszcze wszystkie niezbędne odbiory - pozyskanie pozwoleń m.in. od WIOŚ czy marszałka. Może to potrwać kolejne dwa, trzy miesiące - wyjaśnia prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie Grzegorz Knappe.

Jak zaznacza, nowa instalacja będzie znacznie bardziej rozbudowana od obecnej.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Przedsiębiorstwo Komunalne rozpoczyna wielomilionowe inwestycje

- Założenia są takie, że będzie to instalacja kryta - chodzi m.in. o to, by odpady nie były mokre - bo jak wiadomo płacimy za wywóz każdej tony. W sumie na miejscu znajdzie się 41 kontenerów - każdy na inny rodzaj odpadów. Każde miejsce będzie odpowiednio opisane. A każdy przyjmowany kilogram odpadu będzie również od początku zidentyfikowany - jaki, od kogo itd. Na miejscu będzie waga - wylicza prezes PK.

Jak dodaje, gdy możliwe będzie już uruchomienie nowego punktu, wszyscy mieszkańcy otrzymają osobną informację.

Warto dodać, że sporą nowością będzie utworzenie na nowym PSZOK punktu, w którym będzie można oddać komuś swoje rzeczy - zamiast je wyrzucać. Chodzi np. o różnego rodzaju meble, z których sami już nie korzystamy, ale które mogą się komuś innemu przydać.

- Będzie tam specjalny punkt, do którego będzie można takie rzeczy przywozić, i z którego będzie można je brać - tłumaczy Grzegorz Knappe. - Pewnie ogłosimy jakiś konkurs na nazwę takiego punktu, który pozwoli dać danemu „odpadowi” drugie życie - dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Famot kupił od miasta działki za miliony

Prace związane z budową nowego PSZOK to dopiero początek całej wielkiej inwestycji, która zakłada budowę nowej siedziby dla PK.

- Kolejne etapy, które rozpoczną się już niedługo to budowa części biurowych, wiaty magazynowej, garażu itd. - wylicza burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

- Do końca marca przyszłego roku chcielibyśmy mieć już pozwolenia na użytkowanie wszystkich obiektów - dodaje również prezes PK.

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%