› Aktualności
14:54 / 06.03.2020

Pleszew. Tych fachowców coraz częściej szukają pracodawcy

Pleszew. Tych fachowców coraz częściej szukają pracodawcy

fot. arch. OHP

Pleszew. Stolarz to zawód, który od kilku lat przeżywa swój renesans. Pracodawcy coraz częściej szukają na rynku tego rodzaju fachowców. W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie młodzież ma szansę nauki tego właśnie zawodu.

 

Stolarstwo to rzemiosło, które wymaga nie tylko zdolności manualnych, ale też finezji oraz twórczego myślenia. Dziś dobry stolarz nie ma problemu ze znalezieniem pracy - bo klientów na pewno obecnie w branży nie brakuje.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. W OHP uczyli się zawodu cukiernika

- Na rynku wciąż jest deficyt stolarzy i na realizację zamówień często trzeba czekać bardzo długo. Przyczyniło się do tego między innymi zmniejszone zainteresowanie klientów produkcją przemysłową. Młodzież zaczyna sobie z tego zdawać sprawę i dlatego w naszej placówce nie brakuje chętnych, którzy chcą się uczyć tego zawodu - tłumaczy Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW.

Pleszewskie Centrum oprócz ogólnego nauczania stawia przede wszystkim na zajęcia praktyczne. Te odbywają się na terenie placówki w profesjonalnie wyposażonych warsztatach stolarskich.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Pasowanie na czeladników

- Uczniowie mają do dyspozycji maszyny i urządzenia, których nie powstydziłaby się żadna firma zajmująca się typowo stolarką. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczą się nie tylko podstaw zawodu, ale i też wykonują meble, które śmiało mogą konkurować z tymi dostępnymi w sklepach. Trafiają one m.in. do internatu, w którym mieszka młodzież, czy do stołówki. Poza tym stolarze w ramach praktyk zajmują się też drobnymi naprawami w Centrum, bo stolarz musi umieć nie tylko zrobić meble, okna czy drzwi, ale musi również umieć je naprawiać - dodaje Sylwia Kordylas.

Programy nauczania związane z nauką zawodu są dostosowane do młodzieży, która trafia do Ochotniczych Hufców Pracy.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 2