› Aktualności
09:00 / 28.07.2019

Pleszew. Urząd pracy ma pomóc Polakom wracającym z zagranicy

Pleszew. Urząd pracy ma pomóc Polakom wracającym z zagranicy

Pracujesz za granicą? Chcesz wrócić do kraju? Może to jest właśnie dobry moment. Dlaczego? Otóż Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie pozyskał pieniądze na aktywizację osób, które wracają do Polski z zagranicy.

 

- W związku z sytuacją związaną z Brexitem otrzymaliśmy środki na aktywizację zawodową osób powracających z zagranicy – potwierdza dyrektor PUP w Pleszewie - Leszek Bierła.

I precyzuje. – Pieniądze te przeznaczone są na dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz szkolenia. Jak dodaje, o szczegółach pomocy można dowiedzieć się bezpośrednio w pośredniaku. - Zapraszamy wszystkie osoby, które po pracy za granicą chcą osiąść na stałe w kraju - zachęca Leszek Bierła.

Przy okazji warto wspomnieć, że urząd wciąż pomaga również w procedurach przy zatrudnianiu przez naszych przedsiębiorców cudzoziemców.

– Zajmujemy się również obsługą zatrudnienia cudzoziemców w ramach tzw. procedury uproszczonej - przyznaje Leszek Bierła. Dotyczy to głównie takich branż jak transport, ogrodnictwo, budownictwo, przetwórstwo przemysłowe. - Legalnie w naszym powiecie zatrudnionych jest ok. 700 osób. Są to głównie obywatele Ukrainy - komentuje dyrektor pleszewskiego PUP.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%