› Aktualności
09:00 / 21.07.2019

Pleszew. Wiemy już, ile miasto chce skasować za teren po PK

Pleszew. Wiemy już, ile miasto chce skasować za teren po PK

Pleszew. Podczas ostateniej sesji rady miasta przegłosowano uchwałę, która daje podstawy do sprzedaży terenów, na których obecnie swoją siedzibę ma Przedsiębiorstwo Komunalne. Kupnem działek przy ul. Fabrycznej - o czym już pisaliśmy - zainteresowany jest sąsiad miejskiej spółki - pleszewski Famot. Miasto przedstawiło już cenę wyjściową w przetargu, jaki zostanie zorganizowany.

 

O planach związanych z pozyskaniem nowych terenów przez pleszewski Famot pisaliśmy w kilku ostatnich numerach „Życia Pleszewa”.

Czytaj także: Famot ma w planach poważne inwestycje? [DUŻY WYWIAD]

Władze miasta i PK wyszły naprzeciw oczekiwaniom największego pracodawcy w mieście. Na początku trzeba było przygotować się do stosownych działań poprzez regulacje prawne. Przegłosowano więc wcześniej uchwały m.in. odnośnie zamiany terenów - PK przekazało miastu swoje działki przy Fabrycznej 5, z kolei miasto dało spółce tereny przy Polnej i Kaliskiej, gdzie w przyszłości ma powstać nowa siedziba.

Czytaj takżę: Pleszew. Przedsiębiorstwo Komunalne szykuje się do przeprowadzki

Teraz z kolei radni zgodzili się na wystawienie na sprzedaż działek przy Fabrycznej. A to właśnie daje władzom miasta zielone światło do zorganizowania stosownego przetargu.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%