› Aktualności
08:50 / 25.03.2020

Pleszew. Wolontariusze dotrzymają Ci towarzystwa przez… telefon!

Pleszew. Wolontariusze dotrzymają Ci towarzystwa przez… telefon!

W Pleszewie ruszyła piękna akcja - wszystkie osoby samotne, które z powodu konieczności przebywania w domu nie mają kontaktu z drugim człowiekiem - mogą porozmawiać przez telefon z wolontariuszami, którzy dotrzymają im towarzystwa w tych trudnych dla wszystkich czasach.

 

Akcję społeczną pt. „Telefon do seniora lub osoby samotnej” stworzyło Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z Lokalnym i Senioralnym Centrum Wolontariatu.

Jak zaznaczają inicjatorzy, z tej formy pomocy mogą skorzystać nie tylko seniorzy siedzący w domach - ale każdy, kto czuje taką potrzebę i ma ograniczony kontakt z drugim człowiekiem.

- Dlatego wychodzimy z możliwością porozmawiania przez telefon lub messenger z wolontariuszem. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsza forma kontaktu, nie ma jednak na celu pomocy psychologicznej - jest raczej formą rozrywki - podkreślają inicjatorzy akcji.

Dotrzymanie towarzystwa odbywa się w formie rozmowy telefonicznej lub rozmowy na messnegerze (FB). Wiek uczestników nie ma żadnego znaczenia.

Wolontariuszami, w pierwszej kolejności zostanie młodzież z Lokalnego Centrum Wolontariatu lub seniorzy z Senioralnego Centrum Wolontariatu w Pleszewie, jednak uwaga - zostać wolontariuszem - jak i korzystać z tej formy pomocy - może każdy z nas!

- Wystarczą: dobre chęci, czas, naładowany telefon lub sprawny komputer. Rozmawiając pamiętajcie o: przedstawieniu się i informacji, w jakiej akcji bierzecie udział - czyli Telefon Do Seniora Lub Osoby Samotnej, od kogo znacie nr telefonu rozmówcy.

Cała inicjatywa jest akcją społeczna, która nie jest - jak podkreślają wolontariusze - pomocą psychologiczną.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO AKCJI?

Więcej informacji udziela Lucyna Roszak- koordynatorka CWIO i prezeska Fundacji ANIMACJA: +48 664 054 396 lub e-mail: lucy.animacja@gmail.com

Akcję organizuje: Powiatowa Świetlica Środowiskowa dla młodzieży dojeżdżającej - Lokalne Centrum Wolontariatu w Pleszewie, Fundacja ANIMACJA w ramach zadania publicznego “Prowadzenie Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie”, w tym Senioralne Centrum Wolontariatu w Pleszewie

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%