› Aktualności
13:00 / 09.07.2019

Pleszew. Znów będą robić rzeźby ze złomu!

Pleszew. Znów będą robić rzeźby ze złomu!

fot. arch. urzędu

W Pleszewie rozpoczął się kolejny Plener Rzeźbiarski im. Mariana Bogusza „Złom Art”. Wydarzenie organizowane jest już po raz dziewiąty. Przez kilka dni studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu tworzyć będą w naszym mieście rzeźby ze stali złomowej.

 

Oficjalnie plener rozpoczął się w poniedziałek 8 lipca. Do Pleszewa przyjechało pięcioro studentów kierunku rzeźby na wrocławskiej ASP: Angelika Tamkun, Alicja Wałaszek, Faustyna Jałosińska, Michał Szumlas i Kacper Atłasik. Opiekunem i prowadzącym studentów jest Paweł Czekański - asystent w Katedrze Technik Rzeźbiarskich.

- Przez najbliższe dni w firmie „Delta” skupującej złom młodzi artyści będą tworzyć rzeźby ze stali złomowej z elementów znalezionych na złomowisku. Efekty ich pracy można będzie oglądać od soboty 13 lipca na pleszewskim Rynku, gdzie instalacje będą wystawione - informuje Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego Ratusza.

Plener Rzeźbiarski im. Mariana Bogusza „Złom Art” odbywa się w Pleszewie po raz dziewiąty. To jedyny w Polsce plener dla studentów, podczas którego pracuje się ze złomem. Pomysł zrodził się w głowie Mariusza Plucińskiego – współwłaściciela pleszewskiej firmy „Delta”, który zaangażował w powołanie do życia inicjatywy Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Dom Kultury i wrocławską ASP. Z ramienia uczelni od początku plener tworzą Anna Bujak i Magda Grzybowska.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 9