09:37 / 18.06.2019

Podwójny podbródek? To już nie będzie więcej Twój problem!

Podwójny podbródek? To już nie będzie więcej Twój problem!

Podwójny podbródek to mankament urody, który potrafi spędzić sen z powiek niejednej kobiecie. Oczywiście istnieją nieco bardziej inwazyjne metody, żeby się go pozbyć, ale o wiele łatwiej go po prostu… zamaskować. Poznaj kilka skutecznych makijażowych trików.

Podwójny podbródek to problem także osób szczupłych. Często jego obecność wynika z genów albo jest konsekwencją nieprawidłowej postawy ciała. Dodaje wizualnie kilogramów oraz skraca i poszerza szyję. Tymczasem wystarczy odpowiednio wykonany make-up, żeby twarz nabrała zupełnie nowego wymiaru. Polecaną techniką jest w tym przypadku konturowanie, czyli inaczej modelowanie barwą. Warto wiedzieć, że obszary przyciemnione dosłownie pochłaniają padające na nie światło, dlatego stają się pozornie niewidoczne dla oka. Przeciwieństwem są miejsca rozjaśnione – poprzez mieniące odbijanie promieni uwaga skupia się w pierwszej kolejności właśnie na nich.

Zatem jak zatuszować problem w kilku szybkich krokach?

Podwójny podbródek – makijaż maskujący

Potrzebne są kosmetyki do konturowania twarzy (np. Revlon)

Zacznij od użycia bronzera – zaaplikuj go na całej szerokości podbródka w kierunku poprzecznym do żuchwy; kieruj się aż do uszu. Koniecznie zwróć uwagę na odpowiedni odcień produktu, najlepiej, jeśli będzie nawet o kilka tonów ciemniejszy od używanego na co dzień podkładu. Formuła powinna być gęsta i mocno kryjąca, dlatego zamiast preparatu w pudrze weź jak najbardziej kremowy (nałóż za pomocą specjalnego skośnego pędzla).

Na kolejnym etapie kosmetyk trzeba bardzo dobrze zblendować, tak żeby stopił się z szyją i twarzą. Nada się do tego specjalna gąbeczka, ale można to też spokojnie zrobić palcami – ciepło dłoni pomoże dobrze rozprowadzić pigment. Ważne: utrwal efekt transparentnym pudrem, który zapobiegnie ścieraniu i rolowaniu się produktu. I… voilà!

Możesz tak naprawdę poprzestać na tym kroku. Jeśli jednak masz nieco więcej czasu na pełny wizaż, wykonturuj także twarz. W ten sposób jeszcze skuteczniej odwrócisz uwagę od podwójnego podbródka. Brązowym pudrem zaznacz kości policzkowe, skronie i boki nosa. Na koniec czas na rozświetlacz. Delikatnie nanieś go lekkim pędzelkiem na kości jarzmowe, szczyt nosa, pod brwi, a także na łuk kupidyna nad ustami. Różnica w wyglądzie będzie znacząca.

PS Dbaj też o szyję na inne sposoby. Nie garb się, staraj się ściągać ramiona, a głowę unosić wysoko do góry. Unikaj ubrań z zaokrąglonym dekoltem oraz krótkich naszyjników – zastąp je bluzkami w serek i długimi koralami, które dadzą optyczne złudzenie wydłużenia. I nie zapominaj o codziennej pielęgnacji ujędrniającej – używaj dobrych kremów, wmasowuj je z troską. Świetna jest także joga twarzy.

Dagmara Deska

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%