› Aktualności
08:15 / 16.07.2019

Powiat pleszewski. Cały czas brakuje fachowców

Powiat pleszewski. Cały czas brakuje fachowców

Powiat pleszewski. Stopa bezrobocia w powiecie pleszewskim wciąż jest rekordowo niska.

 

Jak informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie, obecnie wynosi ok. 3,5 proc. - Zarejestrowanych w urzędzie jest ok. 1000 osób bezrobotnych, z czego dużą część stanowią kobiety - opisuje Leszek Bierła.

Niska stopa bezrobocia z jednej strony cieszy, z drugiej jednak oznacza to także brak rąk do pracy. O problemie pisaliśmy niedawno szeroko na łamach „Życia Pleszewa”.

Dyrektor PUP przyznaje, że problem wciąż istnieje.

- Ofert pracy jest więcej niż możliwości zatrudnienia. Najbardziej brakuje fachowców w zawodach: kierowca, operator wózka widłowego, murarz praz spawacz i operator maszyn CNC - wylicza Leszek Bierła.

Jak jednak dodaje, osoby, które mają np. inne wykształcenie, a chciałby się przekwalifikować, mogą skorzystać z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. Przekwalifikowanie dotyczy m.in. wspomnianych wyżej przez dyrektora zawodów. Ale nie tylko.

- Także na wszystkie inne, na które istnieje zapotrzebowanie na rynku pracy - zaznacza Leszek Bierła. Warunkiem jest gwarancja zatrudnienia po ukończonym szkoleniu. - Obecnie urząd posiada jeszcze środki na przekwalifikowanie na kierowców zawodowych kat. C, E dla osób po 30. roku życia. Osoby chętne proszone są o kontakt z działem szkoleń urzędu - mówi dyrektor pleszewskiego PUP.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%