› Aktualności
12:26 / 25.03.2020

Powiat pleszewski Zabrzmiały dzwony. Wierni modlili się o ustanie epidemii [WIDEO]

Powiat pleszewski Zabrzmiały dzwony. Wierni modlili się o ustanie epidemii [WIDEO]

Powiat pleszewski. Dziś w kościołach parafialnych Diecezji Kaliskiej - punktualnie o godz. 12.00 - rozbrzmiały kościelne dzwony. Kapłani, ale również wierni - w swoich domach - modlili się m.in. o ustanie epidemii koronawirusa.

 

Wspomniana modlitwa oraz bicie dzwonów - to odpowiedź na prośbę papieża Franciszka. Dziś - czyli w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, w kościele katedralnym i w większości kościołów parafialnych kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze Nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo - wszystko w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

CZYTAJ TAKŻE: Powiat pleszewski. Ponad 100 osób objętych kwarantanną. Nie mamy zarażonych!

Zgodnie z zaleceniem Kurii, dołączono również następującą modlitwę:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz  i królujesz na wieki. Amen. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Co ze święceniem pokarmów w Wielkanoc? Jest odpowiedź Episkopatu

Jak to wyglądało w naszym regionie? W Kucharach w gminie Gołuchów znajduje się jedyna w okolicy dzwonnica, którą trzeba osobiście ciągnąć za sznury. Ona również - punktualnie o 12.00 - została uruchomiona.

ZOBACZ WIDEO:

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%