› Aktualności
08:56 / 12.08.2019

Tragedia pod Kaliszem. Zginął 20-latek z powiatu pleszewskiego

Tragedia pod Kaliszem. Zginął 20-latek z powiatu pleszewskiego

fot. kalisz24.info.pl

Powiat pleszewski. Kalisz. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę - 11 sierpnia - na drodze pomiędzy Kokaninem a Piotrowem w powiecie kaliskim. Na miejscu zginął 20-letni motocyklista z powiatu pleszewskiego.

 

Był wieczór, ok. godz. 19.30, gdy dwaj motocykliści z powiatu pleszewskiego jechali od strony drogi krajowej nr 25 w powiecie kaliskim - w kierunku Piotrowa. W okolicach skrzyżowania prowadzącym na Czajków doszło do tragicznego w skutkach zderzenia.

– Cały czas trwa postępowanie, dlatego na razie możemy mówić jedynie o wstępnych ustaleniach tego zdarzenia - zaznacza „Życiu Pleszewa” mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy kaliskiej policji.

- Na drodze w okolicach skrzyżowania kierowca motocyklu zderzył się z samochodem marki renault. Siła uderzenia była na tyle duża, że motocykl odrzuciło na przeciwległy pas ruchu - opisuje rzecznik policji.

Wówczas doszło do tragedii. Naprzeciwko nadjeżdżał bowiem już inny samochód. - Motocyklista zderzył się z oplem corsa. Niestety - mimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu - dodaje rzecznik. - Na miejscu pracowali funkcjonariusze, pracował także prokurator. Zabezpieczono wszelkie ślady - zaznacza Anna Jaworska-Wojnicz. – Drugi motocyklista - również z powiatu pleszewskiego - nie odniósł żadnych obrażeń, zdążył uniknąć zderzenia.

0
3
oceń tekst 3 głosów 0%