› Aktualności
18:32 / 24.03.2020

W południe we wszystkich kościołach zabiją dzwony!

W południe we wszystkich kościołach zabiją dzwony!

Komunikat w tej sprawie wydała Kuria Diecezjalna w Kaliszu. To odpowiedź na apel papieża Franciszka. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Co ze spowiedzią wielkopostną? Mamy odpowiedź

 

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka polecamy, aby w środę 25 marca br. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, w kościele katedralnym i kościołach parafialnych kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych - informuje biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. - Zarządzamy także, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach parafialnych zabrzmiały dzwony - dodaje.

 

 

- Zachęcamy wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy - apeluje biskup.

 

 

Kuria podaje również treść specjalnej modlitwy w intencji ustania epidemii do odmówienia:

 

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!"

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%