› Kultura i Rozrywka
10:27 / 26.07.2019

Wakacje na Sycylii - 3 najlepsze wycieczki fakultatywne

Wakacje na Sycylii - 3 najlepsze wycieczki fakultatywne

Sycylia należy do największych skalistych wysp Morza Śródziemnego. To jedno z najbardziej różnorodnych oraz najatrakcyjniejszych regionów Włoch. Przyciąga turystów nie tylko piaszczystymi plażami, lazurowym morzem i urokliwymi gajami oliwnymi, ale także wielonarodowym bogactwem kulturowym - Grecy postawili w tym miejscu wspaniałe świątynie i teatry, zaś Rzymianie upiększyli miasta mozaikami.

Wycieczki fakultatywne na Sycylii cechuje różnorodność. Oto trzy najciekawsze propozycje, dla tych, którzy planują urlop, weekend lub wakacje na Sycylii (lista sprawdzonych ofert: https://www.fostertravel.pl/wczasy/wlochy/sycylia/ ). Wycieczki fakultatywne zwykle kupowane są u rezydentów lub w lokalnych agencjach turystycznych:
    1. Agrigento - Dolina Świątyń
Trasa wiedzie do Agrigento, urokliwego miasta śmiertelników. Legenda mówi, że starożytni Grecy jedli tak, jakby mieli nie dożyć dnia następnego i budowali tak, jakby mieli żyć wiecznie. Agrigento, dawniej nazywane Akragas, było metropolią antycznego świata. Obejrzeć tutaj można jedną z najbardziej romantycznych świątyń na Sycylii - świątynię Juno. Jest ona nazywana także świątynią Hery. Ponadto jedną z najlepiej zachowanych świątyń na świecie - Concordii.  Poniżej położona jest willa Aurea oraz świątynia Herkulesa. Następnie jest świątynia Zeusa (największa wśród świątyń doryckich). Wycieczka kolejno wiedzie do Piazza Armerina. Zwiedzanie urokliwej willi z czasów rzymskich - Villa del Casale. Zdobiące ją mozaiki podłogowe uznawane są za najpiękniejsze na świecie (pod względem utrzymania, jak i kolorystyki) i wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury.
    2. Etna i Taormina
Etna jest największym aktywnym wulkanem w Europie. Jej potężne zarysy to symbol prowincji Katania. Podczas wycieczki można podziwiać nieczynne kratery Sivestri. Podróż przez miasteczka Zafferana, Santa Venerina oraz Taormina. Ponadto zwiedzanie grecko - rzymskiego amfiteatru i starówki ze słynnym Corso Umberto, Odeonem i katedrą.
    3. Lipari i Vulcano
Trasa wiedzie przez północne wybrzeże Sycylii i jej naturalną roślinność. W Miazzo przesiadka na prom, który zawiezie na wyspę Lapri. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego, największa w archipelagu Wysp Liparyjskich. Znajduje się tutaj wiele zabytków. Muzeum Eolskie mieszczące się w zamku Lipari, kościoły, pałac biskupi oraz katedra z XV w.  Następnie wyspa Vulcano z plażami, z piaskiem czarnego koloru pochodzenia wulkanicznego. Kąpiel w gorących źródłach.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%