› Aktualności
11:00 / 10.09.2019

Z nożem w ręku. Chciał pieniądze i telefony

Z nożem w ręku. Chciał pieniądze i telefony

fot. www.fotolia.com

Pleszew. Z nożem w ręku. Chciał pieniądze i telefony

Chwile grozy przeżyło dwóch mężczyzn, którzy po godz. 21.00 w środę 4 września szli ulicą Zieloną w Pleszewie. Nagle w ich pobliżu znalazł się napastnik z nożem w ręku. - Groził im, żądając wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Dzięki zdecydowanej postawie mężczyzn, 26-latek nie osiągnął zamierzonego celu – mówi asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie.

Na miejsce wezwano policję. Mundurowi zatrzymali agresywnego mężczyznę. - Został przewieziony do pleszewskiej komendy. Funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało 2,8 promila. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia – relacjonuje asp. Kołaska.

Jak się okazało, zatrzymany to 26-latek dobrze znany policjantom. - Był już karany za podobne przestępstwa, m.in. rozbój i kradzieże. Tego przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. Recydywy – wyjaśnia oficer prasowy pleszewskiej policji. 6 września Sąd Rejonowy w Pleszewie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. - Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat – mówi asp. Kołaska.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%