› Aktualności
12:32 / 27.08.2019

Czy powiat pleszewski będzie miał swojego posła?

Czy powiat pleszewski będzie miał swojego posła?

Powiat pleszewski. Poznaliśmy „jedynki” największych partii, które staną ze sobą w szranki podczas najbliższych wyborów do parlamentu. Część ugrupowań zdradziła już nawet pełne składy list. Nie brakuje na nich nazwisk osób z powiatu pleszewskiego. Są też i inne „smaczki”. Jedna z kandydatek została wpisana na listę… bez jej wiedzy.

 

Przypomnijmy: z powiatu pleszewskiego wybierać będziemy kandydatów znajdujących się na liście okręgu kalisko-leszczyńskiego (nr 36 - obejmuje w sumie aż 13 powiatów). W przypadku wyborów do Senatu podlegamy pod okręg nr 96 (wspólnie z powiatem jarocińskim, kaliskim i Kaliszem jako miastem na prawach powiatu). W większości poznaliśmy już liderów danych ugrupowań, a nawet pełne listy - choć trzeba zaznaczyć, że mogą one jeszcze ulec zmianie - nie są bowiem jeszcze oficjalnie zarejestrowane.

Jak mogą wyglądać listy?

Wiemy, że dwóch kandydatów z powiatu pleszewskiego wystawi Prawo i Sprawiedliwość. W przypadku Koalicji Obywatelskiej na liście znalazły się dwie osoby z naszego powiatu, choć jedna... dementuje start w wyborach.

Na listach Lewicy również mogą znaleźć się dwa nazwiska z powiatu pleszewskiego - i według naszych ustaleń - niezależnie kto ostatecznie wystartuje - pleszewskie struktury ruchów lewicowych wynegocjowały bardzo wysokie - najwyższe ze wszystkich partii - 5. miejsce dla osoby z naszego rejonu.

W przypadku Koalicji Polskiej - czyli połączonych sił Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz ruchu Kukiz’15 - na listach również znajdą się dwie osoby z powiatu pleszewskiego.

O JAKIE KONKRETNIE NAZWISKA CHODZI? CO POWIEDZIELI NAM POTENCJALNI KANDYDACI? PRZECZYTASZ O TYM W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA", KTÓRY MOŻESZ NABYĆ TAKŻE ONLINE

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%