› Aktualności
09:12 / 16.11.2019

Dobrzyca. Będzie zdecydowana obniżka podatku?

Dobrzyca. Będzie zdecydowana obniżka podatku?

Gmina Dobrzyca. Ok. 40 proc. O tyle mogą zmniejszyć się stawki podatku od środków transportowych w gminie Dobrzyca. Diametralna obniżka jest odpowiedzią na zagrożenie, jakie pojawiło się po zdecydowanym zmniejszeniu wspomnianego podatku w Pleszewie. Burmistrz Dobrzycy mówi wprost: Były poważne sygnały, że firmy odejdą z naszej gminy.

 

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

Jak mawiał klasyk, w życiu pewne są dwie rzeczy - śmierć i podatki. I o ile na pierwsze nie mamy wpływu, o tyle na drugie już tak. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Dobrzycy Jarosława Pietrzaka, w najbliższym czasie konieczne będą spore zmiany w gminnych stawkach. Tym razem w planie są duże obniżki - konkretnie chodzi o stawki od środków transportowych.

Skąd wspomniany ruch? Nietrudno się domyślić, że jest to poniekąd reakcja na sytuację w innych, sąsiednich samorządach. Przypomnijmy: od 1 stycznia 2020 roku w Pleszewie stawki od transportu spadną niemal o 50 proc. Pisaliśmy o tym jakiś czas temu szeroko na naszych łamach.

CZYTA TAKŻE: Pleszew. Podatkowa rewolucja. Burmistrz: to trudna decyzja

Cel był konkretny. - Zatrzymać dotychczasowy odpływ firm i przyciągnąć do miasta nowe - zapowiadał burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. Wspomniana obniżka wywołała w regionie spore poruszenie. Dość powiedzieć, że podobny ruch zdecydowała się niedawno także gmina Czermin. Teraz - jak się okazuje - podobna sytuacja będzie miała miejsce właśnie w Dobrzycy.

CZYTA TAKŻE: Czermin. Obniżają podatki od środków transportowych

JAK Z KOLEI MOŻE WYGLĄDAĆ KWESTIA INNYCH PODATKÓW W GMINIE DOBRZYCA? PRZECZYTASZ O TYM WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%