› Aktualności
11:00 / 09.03.2020

Dobrzyca. Pani Ela tworzy niezwykłe obrazy za pomocą… igły!

Dobrzyca. Pani Ela tworzy niezwykłe obrazy za pomocą… igły!

fot. arch. biblioteki

Gmina Dobrzyca. Elżbieta Kawała z Dobrzycy ma niesamowitą pasję - haftuje obrazy. W dobrzyckiej bibliotece można oglądać jej prace w ramach cyklu „Mam pasję”.

 

Pierwsze prace „igłą malowane” pani Elżbieta stworzyła w momencie zakończenia swojej pracy zawodowej - przechodząc na emeryturę zdecydowała, że obdaruje wszystkich współpracowników ze Szkoły Podstawowej w Koźmińcu samodzielnie wyhaftowanymi obrazkami. Tak właśnie powstało 25. pierwszych prac. I tak też zaczęła się niesamowita przygoda, która trwa do dzisiaj.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

Na przestrzeni kilkunastu lat powstawały prace o różnej tematyce i na różne okazje: imieniny, urodziny, pierwsza komunia. Pani Elżbieta twierdzi, że ta pasja wymaga precyzji i cierpliwości. Jak zaznacza, sama uspokaja się przy haftowaniu, a kiedy oprawiona praca zawiśnie już w jej „domowej galerii”, czuje wielką radość i satysfakcję.

Poza haftowaniem mieszkanka Dobrzycy lubi od czasu do czasu zrobić coś na drutach czy szydełku. Wykonuje koronki kołeczkowe, ozdoby z papieru, bibuły, wstążek, kolorowego papieru. Nie narzeka na nudę - jeśli już, to tylko na to, że doba jest zbyt krótka. Tym bardziej, że jest szczęśliwą babcią dwóch wnuczek. Chętnie pomaga w opiece nad nimi i poświęca im swój czas. Od 39. lat jest mężatką, ma dwóch synów.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 2