› Aktualności
11:01 / 11.10.2019

Dobrzyca. Pasowanie pierwszoklasistów

Dobrzyca. Pasowanie pierwszoklasistów

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej placówki. Wyjątkowo było w tym dniu również w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzycy.

Zanim jednak doszło do złożenia ślubowania, pierwszaki zaprezentowały niezwykły program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyń: Henryki Mikołajczak i Izabeli Wochny.

Przewodnią osią przedstawienia była historia czarownicy, która porywa dyrektora i zamienia go w bryłę lodu. Na szczęście pojawiają się dobre duszki szkoły i z pomocą dzieci ratują dyrektora z opresji. Nie zabrakło też piosenek i wierszy w wykonaniu najmłodszych. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie.

Furorę zaś zrobił taniec do piosenki „Hallelujah” w wykonaniu pierwszaków uczęszczających na zajęcia taneczno – ruchowe.

Najważniejszą chwilą uroczystości było jednak ślubowanie. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły Zenon Lisiak i dwie jego zastępczynie: Justyna Chyinere i Renata Berlińska.

 

– Pasowanie pierwszoklasistów to jedna z najważniejszych i najmilszych uroczystości w naszej szkole. Życzę wam, abyście odnosili same sukcesy – podkreślał Zenon Lisiak.
 


Nie zabrakło tez życzeń i gratulacji od rodziców.

 

– Życzę wam, abyście codziennie przychodzili do szkoły z radością, by nauka nie była jedynie obowiązkiem, ale też interesującą przygodą – podkreślał Żaneta Szymczak, przewodnicząca rady rodziców.Na zakończenie pierwszaki otrzymały dyplomy i słodkie upominki.
 


- Oddaliście nam pod opiekę to co najcenniejsze, doceniamy to i szanujemy - podsumowała wychowawczyni klasy Ia – Henryka Mikołajczak.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 92