› Aktualności
11:00 / 24.11.2019

Dobrzyca. Rewolucja śmieciowa. Będą zmiany w stawkach!

Dobrzyca. Rewolucja śmieciowa. Będą zmiany w stawkach!

Gmina Dobrzyca. „Druga rewolucja śmieciowa” nie ominie Dobrzycy. Podwyżki - podobnie jak w innych gminach - będą nieuchronne. Pozostaje tylko kwestia: o ile. To nie wszystko. Mieszkańców czeka także zmiana sposobu naliczania opłat. 

 

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

O „drugiej rewolucji śmieciowej”, która wiązać się będzie z kolejnymi podwyżkami za śmieci - ostrzegaliśmy już na naszych łamach. Przypomnijmy: wprowadzona we wrześniu ustawa diametralnie zmieniała dotychczasowe „zasady gry”.

Pierwsza - zasadnicza - zmiana to obowiązek segregacji dla wszystkich mieszkańców. Od teraz segregować ma każdy. Druga, to zwiększone normy recyklingowe dla gmin. A wszystko to w otoczce zwiększających się opłat wokół - m.in. kolejnym wzrostem cen odbioru odpadów w instalacji w Witaszyczkach, gdzie trafiają nasze śmieci. Przypomnijmy: tylko w tym roku podnoszono tam cenę już czterokrotnie. Wspomniane zmiany spowodowały, że kolejne gminy w naszym powiecie zaczęły głośno mówić o podwyżkach za odbiór śmieci sprzed naszych posesji. Stawki podniesiono już zresztą w Pleszewie, do podwyżki przymierzają się także Gizałki.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Od grudnia czekają nas kolejne podwyżki za śmieci

Jak się okazuje zmiany - a konkretnie podwyżki - nie ominą także Dobrzycy. Wskazują na to choćby wyniki pierwszego przetargu, jaki gmina zorganizowała na odbiór i transport odpadów w roku 2020. Kwota, jaką zaplanowano na ten cel wynosiła ok. 463 tys. zł. Tymczasem obydwie oferty, jakie wpłynęły, drastycznie przekraczały wspomnianą stawkę (druga niemal dwukrotnie!). - Wspomniany przetarg będziemy musieli unieważnić - zapowiada „Życiu Pleszewa” burmistrz Jarosław Pietrzak.

WIĘCEJ O PLANOWANYCH ZMIANACH PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%