› Aktualności
15:58 / 14.12.2015

Dwa dni piłkarskich emocji na Reiss Cup

Dwa dni piłkarskich emocji na Reiss Cup

Prawie 550 młodych zawodników i dwa dni emocjonujących meczów. Mikołajkowy Reiss Cup po raz kolejny odbył się w Pleszewie.

Do hali przy ul. Krzywoustego przyjechali zawodnicy z kilkunastu lokalizacji Piłkarskiej Akademii Reissa. Oprócz gospodarzy stawili się także młodzi piłkarze z: Gostynia, Jarocina, Kalisza, Kępna, Krobi, Krotoszyna, Leszna, Ostrowa, Ponieca i Rawicza. Przez dwa dni nie zabrakło goli, prawdziwie piłkarskich emocji i głośnego dopingu najwierniejszych kibiców – rodziców i dziadków. 

W sobotę swoje umiejętności prezentowały najmłodsze dzieci z roczników 2009-2011. W tych kategoriach wiekowych chodzi przede wszystkim o integrację zawodników oraz naukę zasad obowiązujących na boisku. Podczas meczów wykorzystywane są mniejsze bramki, a zawodnicy grają na odpowiedniej wielkości boiskach, co pozwala na częsty kontakt z piłką.  W niedzielę rywalizowali piłkarze urodzeni w latach 2007-2008 i 205-2006, ich wyniki liczyły się w klasyfikacji. Zawody odbyły się w trzech turach, a zwycięskie okazały się drużyny z Gostynia, Krotoszyna i Leszna. 

Wysoki poziom organizacyjny połączony z głośnym dopingiem kibiców oraz pokazem umiejętności piłkarskich zapewnił wszystkim kibicom wspaniałą zabawę. Cieszę się, że Pleszew mógł być po raz kolejny częścią wspaniałego cyklu rozgrywek, jakim jest Reiss Cup – wspomina Tomasz Zawada, Koordynator Akademii w Pleszewie.

Patronat nad sportową imprezą objęło „Życie Pleszewa”.

 

Gwiezdne wojny w "dwójce". CZYTAJ

Gdzie nie będzie prądu? CZYTAJ

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 69