› Zdrowie i uroda
13:20 / 20.11.2019

Gabinet medycyny estetycznej – co oferuje i kiedy warto iść?

Gabinet medycyny estetycznej – co oferuje i kiedy warto iść?

Medycyna estetyczna zajmuje się polepszeniem wyglądu pacjenta, jednak to nie zwykła wizyta u kosmetyczki. Przede wszystkim to gałąź medycyny, a więc w gabinecie znajdziemy praktykującego lekarza. Lekarza, który może wykonywać różnorakie zabiegi, czasem inwazyjne, bo z wykorzystaniem skalpela.

 

Jednak bardzo często zabiegi przeprowadzane w gabinecie nie muszą wiązać się z wyłączeniem z życia codziennego – wypełnianie zmarszczek oraz powiększanie ust stało się czymś na podobieństwo wizyty u stomatologa. Czym dokładnie zajmuje się lekarz medycyny estetycznej i kiedy warto się do niego udać?

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Wbrew pozorom, pomiędzy dwoma istnieje znacząca różnica. Polega ona głównie na tym, że zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej są dużo mniej inwazyjne. Nie wiążą się z długim okresem rekonwalescencji i przeważnie nie wymagają użycia narkozy.

W obu przypadkach udajemy się do lekarza. Warto pamiętać o tym, że lekarz w gabinecie medycyny estetycznej musi mieć uprawnienia do wykonywania zawodu, ponieważ niektóre zabiegi wymagają przecięcia skóry skalpelem. Przed wizytą powinniśmy upewnić się, że specjalista, którego wybraliśmy, jest kompetentny i nie zrobi nam krzywdy.

Czym zajmuje się lekarz medycyny estetycznej?

Tak jak kosmetolog zadba o naszą skórę z zewnątrz, tak lekarz medycyny estetycznej będzie skupiał się na działaniach od wewnątrz. Medycyna estetyczna koncentruje się na zminimalizowaniu procesów starzenia się skóry, drobnych korektach, takich jak powiększanie ust czy wypełnianie zmarszczek. Czasem są to zabiegi bardziej inwazyjne, takie jak przeszczep włosów, lifting czy zabiegi z użyciem lasera.

Kiedy warto rozważyć wizytę?

Z reguły jest to bardzo indywidualna sprawa. Kiedy czujemy się źle z tym, jak wyglądamy, kiedy utrudnia nam to codzienne funkcjonowanie, w skrajnościach gdy czujemy, że interwencja jest jedyną rzeczą, która będzie w stanie nam pomóc – jest to dobre wyjście. Gdy nie jesteśmy pewni, możemy udać się na konsultację i razem ze specjalistą rozważyć konieczność wykonania zabiegu.

Z czym może pomóc nam lekarz? Ze zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, rozstępami, rozszerzonymi naczynkami, cellulitem, utratą włosów lub nadmiernym owłosieniem czy z nadpotliwością. W razie wątpliwości, można sprawdzić stronę internetową gabinetu, który nas interesuje, w celu weryfikacji świadczonych usług lub skontaktować się ze specjalistą bezpośrednio.

Jak wybrać gabinet?

Przede wszystkim, należy wejść na stronę internetową i sprawdzić ofertę oraz lekarza. Zwróć uwagę na to, czy oferta zgadza się z tym, co faktycznie jest wykonywane w gabinecie. Duże odstępstwa od tego, czym reklamuje się miejsce, a co właściwie oferuje, nie świadczy o profesjonalizmie. Na samej konsultacji warto zadawać dużo pytań i zwrócić uwagę na to, jakie rozwiązania są nam proponowane. Warto również wziąć pod uwagę ceny. Jeśli są zbyt niskie, nie świadczy to o wysokiej jakości świadczeń. Nie należy dawać ponosić się promocjom. Decyzje o naszym zdrowiu warto podejmować z rozwagą.

Szukasz profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej? Odwiedź drmarcinnowak.pl.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%