› Aktualności
12:00 / 08.09.2019

Gmina Gołuchów. Powstanie nowa stacja elektroenergetyczna? Ludzie mają obawy

Gmina Gołuchów. Powstanie nowa stacja elektroenergetyczna? Ludzie mają obawy

Gmina Gołuchów. Podczas ostatniej sesji debatowano nad uchwałą, która pozwala przystąpić do prac nad sporządzeniem planu zagospodarowania przestrzennego na rejonu kilku wsi - co z kolei może umożliwić w przyszłości na budowę nowej stacji elektroenergetycznej wraz z liną zasilającą. Część mieszkańców sprzeciwia się wspominanym planom, podzieleni są też radni. 

 

Dyskusja nad planami budowy nowej stacji elektroenergetycznej wraz z zasilającą linią trwa w gminie od kilku miesięcy.

- Spółka Energa Invest z siedzibą w Gdańsku zwróciła się do wójta z wnioskiem o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie: Karsy, Czechel, Szkulda, Kucharki, Kuchary - wyjaśniała podczas ostatniej sesji rady gminy sekretarz Tatiana Stefaniak.

Wspomniana inwestycja ma na celu poprawić bezpieczeństwo energetyczne oraz generalnie dostępność do energii elektrycznej - dzięki nowym liniom zminimalizowane zostanie m.in. ryzyko przerw w dostawie prądu. To zabezpieczy z kolei nie tylko prywatnych odbiorów, ale także lokalne firmy.

Dlatego wstępna opinia gminnych urbanistów dała zielone światło do przedłożenia stosownej uchwały radnym. - Projekt mówi o rozpoczęciu procedury sporządzenia miejscowego planu. To dopiero pierwszy krok w procesie planowania - podkreślała przy tym sekretarz.

Okazuje się, że wspomniana inwestycja budzie obawy samych mieszkańców, którzy mieszkają we wspomnianym rejonie. - Zrobiliśmy spotkanie z mieszkańcami tego obrębu, gdzie ma przebiegać inwestycja, w lipcu. No i mieszkańcy i właściciele na zebraniu powiedzieli „nie” - komentował podczas sesji radny Marian Wysocki z Czechla. - W związku z tym skierowałem pismo do urzędu i pana przewodniczącego rady, żeby odstąpić od planowanej inwestycji. Ja jestem jej przeciwny - podkreślał.

WIĘCEJ O SPRAWIE PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%