› Aktualności
10:36 / 13.02.2020

Groźny wypadek na trasie Dobrzyca - Krotoszyn

Groźny wypadek na trasie Dobrzyca - Krotoszyn

fot. OSP Dobrzyca

Dobrzyca – Krotoszyn. Groźny wypadek na powiatówce. Jedna osoba trafiła do szpitala.

 

Trzy rozbite samochody osobowe, cztery osoby biorące udział w zdarzeniu, jedna osoba w poważnym stanie przewieziona do szpitala. To bilans wypadku jaki się wydarzył wczoraj na drodze powiatowej z Dobrzycy w kierunku Krotoszyna.

 

Zastępy z jednostki OSP Dobrzyca otrzymały zgłoszenie o 19.42.

 

Jedna osoba znajdowała się nadal we wnętrzu pojazdu, została jej udzielona kwalifikowana pomoc medyczna przez naszych ratowników a następnie przekazana załodze karetki pogotowia – relacjonują strażacy z Dobrzycy.

 

 

Pozostałe osoby z niewielkimi obrażeniami znajdowały się poza pojazdami i po przebadaniu przez zespół karetki pogotowia pozostały na miejscu zdarzenia.

 

W pojazdach zostały odłączone akumulatory oraz instalacje gazowe, następnie zaneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych.

 

W działaniach udział brały jednostki OSP Dobrzyca i JRG PSP Pleszew, a także zespoły ratownictwa medycznego z Pleszewa i Krotoszyna oraz policja.

 

Policja jest w trakcie ustalania dokładnych przyczyn wypadku.

 

Ze wstępnych informacji wynika, że sprawcą zdarzenia był 21-letni kierowca BMW, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

 

- Podczas wyprzedzania Peugeota, uderzył najpierw czołowo w prawidłowo jadące Renault, a następnie w wyprzedzany samochód marki Peugeot. Renault kierowała 66-letnia mieszkanka gm. Dobrzyca, a peugeotem 56-letnia mieszkanka gm. Dobrzyca – informuje Monika Kołaska, rzecznik pleszewskiej policji.

 

Pasażerka renault, z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 6