› Aktualności
12:56 / 27.01.2020

Niedaleko Suchorzewa powstanie tuczarnia świń?

Niedaleko Suchorzewa powstanie tuczarnia świń?

Gmina Pleszew. Suchorzew. Planowana budowa chlewni - na 900 sztuk świń - w sąsiadującym z Suchorzewem Orpiszewku w gminie Kotlin - budzi spory niepokój mieszkańców podpleszewskiej wsi. Na prośbę ludzi sołtys zorganizował specjalne spotkanie w tej sprawie, na którym pojawił się także inwestor.

 

- Po tym, gdy wywiesiłem na tablicy ogłoszeń informację o planowanej inwestycji w naszych okolicach, miałem sporo telefonów i próśb mieszkańców, żeby takie spotkanie zorganizować. Bo wiele osób ma po prostu obawy. Dlatego - na ich wyraźną prośbę - to zrobiłem - mówi wprost Dariusz Dryjański, sołtys Suchorzewa w gminie Pleszew.

CZYTAJ TAKŻE: Suchorzew. Ach, co to były za dożynki! [ZDJĘCIA, WIDEO]

O co chodzi? O planowaną budowę tuczarni świń na gruntach w pobliskim w Orpiszewku - wsi w gminie Kotlin, która sąsiaduje z Suchorzewem.

Planowana inwestycja, zgodnie z obwieszczeniem, dotyczy budynku inwentarskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą - o obsadzie 126 DJP.

- Chodzi o budynek na 900 sztuk świń - precyzowała podczas wspomnianego spotkania w Suchorzewie inwestor. Jak podkreślała, tuczarnia ma być znacznie oddalona od budynków mieszkalnych. - Jest to położone jak najdalej się da - od budynków oraz drogi - wyliczała, starając się uspokoić mieszkańców. A obaw mieszkańców Suchorzewa nie brakowało.

CO MÓWIONO JESZCZE PODCZAS ZEBRANIA? CO MÓWIĄ WŁADZE GMINY KOTLIN? PRZECZYTASZ O TYM JUTRO W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%