› Motoryzacja
10:06 / 16.07.2019

Opony Michelin Crossclimate

Opony Michelin Crossclimate

Dobry stan techniczny opon jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów. To od nich zależy m.in. długość drogi hamowania i komfort jazdy, który jest szczególnie istotny podczas pokonywania długich odcinków. Ogumienie jest odpowiedzialne również za przyczepność pojazdu do nawierzchni, zarówno podczas przemieszczania się po suchym, jak i mokrym asfalcie, a także na szutrze, śniegu i lodzie. Opony Michelin Crossclimate należą do segmentu premium i charakteryzują się wysoką jakością wykonania, długą żywotnością oraz bezproblemowym użytkowaniem, nawet w trakcie intensywnej eksploatacji.

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

 

Opony Michelin CrossClimate - podstawowe informacje

Koncern Michelin jest największym w Europie i jednym z największych na świecie producentów opon. Firma została założona przez dwóch braci pod koniec XIX wieku. Obecnie ponad 50 zakładów produkcyjnych jest zlokalizowanych w kilkunastu krajach. Koncern słynie z innowacyjności, której wynikiem jest m.in. pierwsza na świecie opona letnia z homologacją zimową Michelin CrossClimate. Tego typu ogumienie jest szczególnie polecane nie tylko dla osób, które chcą zaoszczędzić na kupowaniu dwóch kompletów opon i cosezonowej wymianie, ale przede wszystkim dla kierowców, którzy cenią najwyższe osiągi na każdej nawierzchni.

Model Crossclimate ma oznaczenie 3PMSF, które świadczy o tym, że opona pozytywnie przeszła wymagające testy na nawierzchni pokrytej śniegiem. Dodatkowo została przetestowana m.in. pod względem długości drogi hamowania i skuteczności ruszania. Testy nad ogumieniem trwały 3 lata, podczas których opisywany model był poddany rygorystycznym próbom w praktycznie każdych warunkach. Całoroczne opony Michelin CrossClimate charakteryzują się zmniejszonymi oporami toczenia, które uzyskano dodając krzemionkę do naturalnej mieszanki, przez co zostało ograniczone spalanie paliwa i emisja szkodliwych gazów do atmosfery. Ponadto kierunkowy wzór bieżnika minimalizuje do minimum możliwość wystąpienia niezwykle niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu.

Zastosowanie opon Michelin CrossClimate

Ze względu na najwyższe osiągi w praktycznie każdych warunkach, opisywane ogumienie jest skierowane m.in. do kierowców ceniących bezpieczeństwo, długą żywotność oraz doskonałą przyczepność. Duży wybór rozmiarów sprawia, że opony mogą być używane zarówno w niewielkich autach miejskich, jaki i średniej wielkości sedanach oraz dużych samochodach wyższej klasy. Wysoki indeks nośności wynoszący nawet 875 kg na każdą oponę gwarantuje bezproblemowe użytkowanie nawet w przypadku ciężkich limuzyn. Ponadto duży indeks prędkości, oznaczony dużą literą Y,V lub W, zapewnia komfortowe podróżowanie nawet w przypadku długich tras pokonywanych z prędkościami autostradowymi. Pofałdowany wzór lameli charakteryzujących się pełną głębokością jest odpowiedzialny za wgryzanie się opony w śnieg, dzięki czemu trakcja w warunkach zimowych jest jeszcze lepsza.

Decydując się na zakup opon przez Internet, warto wybierać sprawdzone firmy takie jak: https://www.sklepopon.com/model-opony/michelin-crossclimate, które wyróżniają się wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu kierowca ma pewność, że zakupiony towar jest nie tylko oryginalny, ale również zgodny z opisem technicznym. Ponadto w przypadku renomowanych sklepów specjalizujących się w sprzedaży opon, kupujący ma gwarancję, że towar jest pozbawiony ukrytych wad, co jest szczególnie istotne w przypadku opon, gdyż ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Warto wybierać firmy, które w razie ewentualnych kłopotów z oponą lub przesyłką, interweniują natychmiast i rozwiązują problem na korzyść kupującego.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%