› Motoryzacja
10:30 / 30.09.2019

Opony Michelin CrossClimate+ – sposób na bezpieczną jazdę

Opony Michelin CrossClimate+ – sposób na bezpieczną jazdę

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem to priorytet każdego kierowcy. Klienci rynku samochodowego wciąż poszukują nowych rozwiązań, które pozwolą im na zwiększenie komfortu podróży oraz osiągnięcie optymalnego zachowania auta. Zwłaszcza podczas trudnych, nieprzewidzianych sytuacji na drodze.

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

Ważną częścią wyposażenia każdego samochodu są niezawodne i wydajne opony. Jednym z głównych wyznaczników ich jakości jest długość drogi hamowania. Ten manewr może być trudny – szczególnie na mokrej lub śliskiej nawierzchni.

Warunki pogodowe, gdy są zmienne i nieprzewidywalne, stanowią źródło realnego zagrożenia dla większości kierowców. Bardzo ciekawym wariantem ogumienia, który pojawił się nie tak dawno temu na naszym rynku, są opony pochodzące z fabryk koncernu Michelin z serii CrossClimate+. Stworzono je z myślą o bezpiecznej jeździe w warunkach miejskich, nawet w sytuacji nagłego załamania pogody.

Specyfika opon Michelin CrossClimate+

Te opony łączą zalety ogumienia stosowanego latem z niektórymi cechami opon zimowych. Pierwszym skojarzeniem może być myśl, że opony całoroczne istnieją od dawna. Jest to jednak błąd. Jak podkreśla producent, ogumienie Michelin CrossClimate+ jest specjalnym rodzajem opon letnich z homologacją zimową.

Inteligentna mieszanka tekstylna, wykorzystana do ich produkcji, bazuje na właściwościach opon letnich. Skutkuje to znakomitą przyczepnością na suchej nawierzchni. Natomiast specjalnie zaprojektowane bieżniki i lamele – dają bardzo dobrą trakcję, i są odpowiedzialne za większą stabilność toru jazdy przy mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni.

Opony CrossClimate+ przeszły serię profesjonalnych prób, przeprowadzonych przez trzy niezależne organizacje: TÜV SÜD, Dekra Test Center oraz UTAC CERAM. Uzyskane wyniki zestawiono z rezultatami analogicznych testów na standardowym ogumieniu Michelin. Badano głównie zachowanie samochodu w różnych warunkach pogodowych: przy nawierzchni suchej, mokrej oraz w przypadku śniegu. W każdych warunkach model CrossClimate+ wyznaczył absolutnie nowe standardy jakości.

Źródła sukcesu opon CrossClimate+

Wspomniane opony powstały w oparciu o wyniki długotrwałych i skrupulatnie przeprowadzonych badań zachowania kierowców z całego świata. Wynika z nich przede wszystkim obserwacja, że większość z nich – gdy nie jest do tego zmuszona przepisami – jeździ na oponach letnich. Przykładem może tutaj służyć Francja, gdzie tego typu kierowców jest ponad 70%. Takie podejście stwarza bardzo ryzykowną sytuację. Samochód z letnimi oponami, w przypadku niespodziewanych opadów gradu lub śniegu – zacznie się zwyczajnie ślizgać, nie mówiąc o tym, że podjazd pod (nawet łagodne) wzniesienie będzie niemal niemożliwy.

Zebrane pracowicie wyniki ankiet trafiły do laboratoriów i zakładów badawczych koncernu Michelin. Zatrudnieni tam inżynierowie mają dostęp do najnowszych osiągnięć technologicznych w swojej branży. Stworzono dzięki temu przełomowy wynalazek w dziedzinie produkcji opon – czyli ogumienie CrossClimate+, które można bez problemu kupić w sklepach takich jak SklepOpon.com.

Dzisiejsze zakłady produkcyjne Michelin to jedne z najnowocześniejszych fabryk w tej gałęzi gospodarki. Połączenie wiedzy doskonale wykształconych pracowników z precyzją specjalistycznych maszyn tworzy warunki, w których powstają jedne z najlepszych produktów przemysłu oponiarskiego.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%