› Aktualności
15:00 / 04.09.2020

Pleszew. Będzie monodram w wykonaniu Wojciecha Wysockiego

Pleszew. Będzie monodram w wykonaniu Wojciecha Wysockiego

Pleszew. Pleszewska biblioteka zaprasza na monodram poetycki - na podstawie teksów Zbigniewa Herberta - „Życiorys” w wykonaniu Wojciecha Wysockiego.

 

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

Pleszewska biblioteka zaprasza 18 września (w piątek) do domu kultury w Pleszewie przy ul. Kolejowej 3 – na godz. 18.00.

Odbędzie się tam monodram poetycki na podstawie teksów Zbigniewa Herberta „Życiorys” w wykonaniu Wojciecha Wysockiego. Wszystko przy muzyce na żywo – w wykonaniu Piotra Kajetana Matczuka.

W związku z obecną sytuacją ilość miejsc jest ograniczona – wejściówki można odbierać w wypożyczalni dla dorosłych od 11 września (uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania reżimy sanitarnego).

Monodramat „Życiorys” stanowi prezentacje starannie wybranych, połączonych przez artystę Wojciecha Wysockiego w sceniczną całość utworów Zbigniewa Herbarta, obejmujących niezwykle szerokie i wewnętrzne zróżnicowanie tematyczne. W sposób bardzo charakterystyczny dla twórczości Zbigniewa Herberta „Życiorys” łączy rozmaite, uniwersalne problemy oraz pytania egzystencjalne z drobnymi metaforycznie i alegorycznie wyrażanymi obserwacjami i opowiastkami o życiu godziwym i niegodziwym, ludzi, zwierząt oraz o otaczających nas przedmiotach.

Wojciech Wysocki - aktor teatralny i filmowy. Zadebiutował tytułową rolą w „Kordianie” Juliusza Słowackiego w reżyserii Erwina Axera na deskach warszawskiego Teatru Współczesnego. Związany z teatrami warszawskimi, m.in. Współczesnym i Dramatycznym. Na dużym ekranie debiutował rolą pianisty w melodramacie Jana Batorego ”Con Amore”. Zagrał w ponad 70 filmach fabularnych. Aktor znany jest z wielu popularnych seriali, jak: ”Dom”, ”Ekstradycja”, ”Zostać Miss”, ”Na Wspólnej”. Wystąpił w wielu realizacjach Teatru Telewizji.

Piotr Kajetan Matczuk - pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk – statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna – statuetką Angelus 2010 – za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą. Propagator poezji Adama Mickiewicza, autor i producent dwóch koncertów opartych o twórczość polskich romantyków: „Rozmowa z piramidami” oraz „Mickiewicz Unplugged”.

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%