› Aktualności
09:00 / 11.11.2019

Pleszew. Czy przy ul. Kaliskiej uda się zbudować 20 domów?

Pleszew. Czy przy ul. Kaliskiej uda się zbudować 20 domów?

Pleszew. Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło przetarg na budowę domów przy ul. Kaliskiej. To już czwarte podejście do budowy szeregowców w tym miejscu. Czy tym razem się uda?

 

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

O planach związanych z budową szeregowców w Pleszewie piszemy na naszych łamach od kilku lat. Inicjatywa zrodziła się jeszcze w roku 2017. Rok później podjęto już konkretne próby związane z organizacją przetargu na realizację tej inwestycji, ale - niestety - konkursy ofert aż trzykrotnie musiały być w roku 2018 unieważniane. Wszystko z powodu zbyt wysokich ofert.

Kolejna, czwarta próba przed nami - przetarg ruszył 7 listopada, oferty można składać do 26 listopada.

- Choć oczywiście termin może zostać jeszcze przedłużony, jeśli w międzyczasie spłyną do nas jakieś pytania od ewentualnych oferentów - komentuje „Życiu Pleszewa” prezes PTBS Artur Stańczyk.

Miasto dość długo czekało z ogłoszeniem czwartego przetargu, ponieważ - w związku z powtarzającymi się za wysokimi kwotami w ofertach - konieczne było wprowadzenie zmian w projekcie.

- Musieliśmy go nieco „odchudzić” - komentował już wcześniej na naszych łamach wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek. Czy teraz się uda? Podstawową zmianą - w stosunku do pierwotnych założeń - jest to, że budowa rozpocznie się nie od 24, ale 20 domów.

WIĘCEJ O SPRAWIE - W TYM INFORMACJE O ZASADZIE SPRZEDAŻY DOMÓW - PRZECZYTASZ W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%