› Aktualności
06:00 / 20.11.2019

Pleszew. Dziś odbędą się targi pracy w OHP

Pleszew. Dziś odbędą się targi pracy w OHP

Pleszew. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery w Pleszewie organizują dziś - 20 listopada - Targi Pracy oraz Dzień Promocji CKiW, które odbędą się w Ośrodku Szkoleniowym Kasyno.

 

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

W programie zaplanowano m.in. spotkania z pracodawcami z regionu, ekspertami rynku pracy czy fachowcami z Państwowej Inspekcji Pracy z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy tego dnia będą udzielali porad. Nie zabraknie też przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień z Kalisza. Targi są organizowane przede wszystkim z myślą o osobach bezrobotnych i uczniach, którzy za kilka miesięcy staną przed wyborem dalszej drogi edukacji.

Targi i Dzień Promocji rozpoczną się o godzinie 9.00 i potrwają do godziny 11.00. Przez ten czas wszyscy uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z ofertami pracodawców i agencji pracy oraz WKU. Eksperci z ZUS, PIP, PUP, doradcy zawodowi czy pedagodzy będą w tym czasie udzielać porad m.in. z zakresu bhp, prawa pracy czy ubezpieczeń społecznych.

- Targi są szansą nie tylko dla osób bezrobotnych, ale i także dla tych, którzy myślą o zmianie pracy czy branży. Spotkanie z pracodawcami czy doradcami może im pomóc nie tylko w podjęciu odpowiedniej decyzji, ale i też w znalezieniu pracy. Jesteśmy również otwarci na młodzież, która za kilka miesięcy będzie decydowała o wyborze szkoły branżowej I stopnia lub podejmowała decyzję o zmianie szkoły podstawowej. Dlatego z myślą o niej zaplanowano spotkanie z dyrektorem placówki i kadrą pedagogiczną oraz pokazy warsztatów zawodowych CKIW OHP. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

Wszyscy odwiedzający targi będą mogli też porozmawiać ze współorganizatorami, czyli przedstawicielami pleszewskiego Młodzieżowego Centrum Kariery zajmującego się poradnictwem zawodowym, pośrednictwem pracy oraz szkoleniami zawodowymi.

Działania MCK nakierowane są przede wszystkim na zwiększenie szans na zatrudnienie młodzieży poprzez wykreowanie umiejętności dokonywania świadomych i trafnych wyborów dotyczących dalszej edukacji i kształcenia zawodowego oraz poprzez wzbudzanie postaw aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i gospodarczym.

MCK podlegają również pod Ochotnicze Hufce Pracy i są placówkami otwartymi dla młodzieży między 15 a 25 rokiem życia, ze szczególnym uwzględnieniem grup zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym. Prowadzą działania profilaktyczne wobec zagrożeń wynikających z bezrobocia i ubożenia społecznego.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%