› Aktualności
12:33 / 25.11.2019

Pleszew. Młodzież spotkała się na targach z pracodawcami

Pleszew. Młodzież spotkała się na targach z pracodawcami

fot. arch. OHP

Pleszew. 10 wystawców - w tym przedstawiciele m.in. takich instytucji jak Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie, Państwowa Inspekcja Pracy z Ostrowa Wielkopolskiego czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych - wzięło udział w Dniu Promocji Centrum Kształcenia i Wychowania OHP oraz Targach Pracy.

 

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

Wszystko odbywało się w należącym do CKiW Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno”. Przedsięwzięcie było skierowane przede wszystkim dla młodzieży z pleszewskich szkół podstawowych i średnich oraz bezrobotnych mieszkańców Pleszewa.

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi zainaugurował Krystian Piasecki, dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, które wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery podlegającym również pod Ochotnicze Hufce Pracy byli organizatorami Dni Promocji i Targów. Jak podkreślał, głównym celem inicjatywy było pokazanie młodym ludziom, którzy za chwilę będą wchodzili na rynek pracy, możliwości jakie na nich czekają.

- Dlatego zaprosiliśmy do współpracy lokalne firmy i państwowe instytucje, których zadaniem jest pomaganie w wejściu w życie zawodowe takim osobom, jak wy. Macie więc doskonałą okazję, aby osobiście porozmawiać z osobami, które powiedzą wam, jak znaleźć dobrą pracę po ukończeniu szkoły - mówił podczas wystąpienia dyrektor.

A ofert pracy nie brakowało. Danuta Szymańska i Elżbieta Ostrysz wraz z dyrektorem PUP Leszkiem Bierłą, prezentowali aktualne informacje o lokalnym rynku pracy, poszukiwanych zawodach i specjalnościach oraz zapoznawali absolwentów z aktualną ofertą PUP.

Targi dały również możliwość przyjrzenia się działalności Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, które zajmuje się nauką i wychowaniem młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

- To jedyna tego rodzaju instytucja OHP w Wielkopolsce, dlatego też wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli placówek edukacyjnych z regionu, instytucji społecznych takich jak Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz reprezentantów lokalnych samorządów. Zależy nam na szeroko pojętej promocji naszej placówki również wśród różnych instytucji i organizacji – opisuje Krystian Piasecki.

Wydarzenie było też okazją do posumowania 25-lecia istnienia CKiW w Pleszewie - które przez wszystkie lata wykształciło i wychowało ponad 5.200 młodych ludzi.

- Zostaliśmy powołani do życia po to, aby pomagać młodym ludziom, którzy borykają się z różnymi problemami związanymi z edukacją. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy więc panel dyskusyjny, w którym zaprezentowaliśmy naszym gościom działania naszego Centrum na rzecz młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym – komentuje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW OHP.

Podczas targów nie zabrakło oczywiście stoiska współorganizatorów targów- Młodzieżowego Centrum Kariery podlegającego pod OHP i zajmującego się poradnictwem zawodowym, pośrednictwem pracy oraz szkoleniami zawodowymi.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 20