› Aktualności
13:00 / 16.11.2019

Pleszew. Ruszyła budowa nowej drogi

Pleszew. Ruszyła budowa nowej drogi

Pleszew. Rozpoczęły się prace związane z budową nowej drogi - która połączy skrzyżowanie ulic Ogrodowej i Kolejowej z ul. Targową w Pleszewie. Całość powinna zakończyć się w przyszłym roku i będzie „zwieńczeniem” prac rewitalizacyjnych na terenach pokolejowych.

 

Nowa droga, zatoka autobusowa wraz z wiatą, chodniki, oświetlenie, specjalne stanowisko dla odnowionego zabytkowego składu kolei wąskotorowej, ławki, stojaki rowerowe, tereny zielone - w tym nasadzenia kilkudziesięciu drzew. Tak ma prezentować się w przyszłości teren w okolicach pleszewskiej biblioteki. O planach pisaliśmy już na naszych łamach - wszystko związane jest z dokończeniem rewitalizacji terenów pokolejowych, na które nasze miasto otrzymało już jakiś czas temu blisko 5,3 mln zł dofinansowania.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Ulica Ogrodowa połączy się wkrótce z Targową

Pierwsze prace - związane z połączeniem ul. Kolejowej z Targową - niedawno się rozpoczęły. - Obecnie trwa m.in. korytowanie drogi - komentuje wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek. Kiedy roboty się zakończą? - Całość prac zakończy się w przyszłym roku - informuje włodarz.

Warto zaznaczyć, że na odnowionym terenie zaplanowano także w przyszłości utworzenie nowego, dużego - i co ważne darmowego - parkingu w mieście. To nie wszystko.

Miasto zastanawia się również nad zagospodarowaniem działki na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Kolejowej - naprzeciwko biblioteki.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Ponad pół miliona w budżecie na budowę nowych mieszkań

W przyszłości - o czym również już pisaliśmy - mógłby powstać tam nowy budynek, w którym część pomieszczeń przeznaczona by była na mieszkania.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%