› Aktualności
13:00 / 01.12.2019

Pleszew. Wydali pół miliona na remont stołówek szkolnych

Pleszew. Wydali pół miliona na remont stołówek szkolnych

Gmina Pleszew. Pięć szkół w gminie Pleszew doczekało się remontów kuchni oraz stołówki. Całość kosztowała pół miliona złotych, z czego 400 tys. zł pochodziło z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

 

 

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

Nowe stoliki, krzesła, sprzęty kuchenne oraz „odświeżone” pomieszczenia - takie zmiany zaszły w kuchniach i stołówkach pięciu szkół w gminie Pleszew - chodzi o Zespoły Szkół 1, 2 oraz 3 w samym Pleszewie oraz placówki w Kowalewie i Taczanowie Drugim.

- W większości szkół prace polegały na odświeżeniu pomieszczeń – pomalowaniu ścian, położeniu fototapety czy wymianie podłogi. Zakupiono nowe stoliki i krzesła. Kuchnie wyposażono w brakujący sprzęt, m.in. piece konwekcyjno-parowe, zmywarki, taborety gazowe, obieraczki do ziemniaków, szatkownice do warzyw, lodówki, zamrażarki czy drobniejszy sprzęt jak np. miksery i krajalnice. Doposażone zostały także zastawy stołowe, sztućce, miski, nabierki i inne niezbędne elementy służące w kuchni przy przygotowywaniu posiłków - wylicza rzecznik urzędu Anna Bogacz.

W pleszewskiej „trójce” rozebrano ponadto stary piec węglowy, na którym do tej pory jeszcze gotowano posiłki dla uczniów. Zamontowano także instalację wentylacyjną, zmodernizowano elektryczną. Powiększono również jadalnię poprzez demontaż drzwi dzielących pomieszczenie. Większe prace objęły także szkołę w Taczanowie Drugim, gdzie gruntowny remont przeszły instalacje: elektryczna i wentylacyjna.

W sumie koszt remontów w stołówkach i kuchniach wyniósł 500 tys. zł, z czego 400 tys. zł to dotacja z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

– Wnioskowaliśmy o środki dla wszystkich szkół prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew - oprócz Lenartowic. Tam bowiem najpierw musimy przeprowadzić termomodernizację budynku. Będziemy o Lenartowicach pamiętać i aplikować w kolejnych latach, bo program trwa do 2023 roku – zaznacza Izabela Świątek, wiceburmistrz Pleszewa, która nadzoruje gminną oświatę.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%