› Aktualności
15:23 / 06.11.2019

Pleszew. Zobacz, jak będziemy świętować odzyskanie niepodległości

Pleszew. Zobacz, jak będziemy świętować odzyskanie niepodległości

Pleszew. Zobacz, jakie wydarzenia zorganizowane zostaną w Pleszewie w związku z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości.

 

W tym roku obchody święta odzyskania niepodległości rozpoczniemy już 7 listopada. Tego dnia o godz. 11.00 w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbędzie się konferencja naukowa pt. „Zacieranie granic”.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

8 listopada o godz. 11.00 odbędzie się turniej gry planszowej dla dzieci i dorosłych „Pleszewianie na drogach wolności”  w Bibliotece Publicznej.

10 listopada o godz. 14.00 czeka nas Niepodległościowy Turniej Strzelecki na strzelnicy Bractwa Kurkowego, a o godz. 17.00 koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZSP w Kowalewie w kościele w Sowinie.

Nabożeństwo z udziałem pocztów sztandarowych rozpocznie się 11 listopada w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela o godz. 9.30  Po mszy św. złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą setną rocznicę odzyskania niepodległości umieszczoną na Murze Pamięci przy kościele farnym.

Niespodziankę dla mieszkańców przygotowali strażacy z OSP Pleszew. Zaraz po nabożeństwie, na rynku odbędzie  uroczyste przekazanie nowego samochodu ratownictwa technicznego dla ich jednostki. Auto zostało zakupione przez samorząd w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pożarnicy z tej okazji zaplanowali pokaz sprzętu pożarniczego i ratowniczego.  Rozdawać będą również grochówkę wojskową.

Poza tym na 11 listopada zaplanowano także koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZSP w Kowalewie w kościele w Kowalewie - rozpocznie się o godz. 15.30. 

A o godz. 18.00 czeka nas koncert „10 Tenorów” w hali widowiskowo sportowej w Pleszewie.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%