› Sport i rekreacja
23:13 / 25.08.2019

Pól tuzina po przerwie

Pól tuzina po przerwie

fot. P. Hain

Sześć goli padło w konfrontacji Stali Pleszew z Turem Turek. Wszystkie zdobyte zostały po przerwie i – co najważniejsze – piłka czterokrotnie wpadła do bramki rywali.

Pierwsza połowa była bardzo przeciętnym widowiskiem. Stalowcy, osłabieni brakiem kontuzjowanych Tomasza Zawady, Emila Poczty i Mateusza Raczyka, grali słabo i na dobrą sprawę mogli przegrywać. Dawid Sass na szczęście wyszedł zwycięsko z konfrontacji z grającym trenerem Tura, Bartoszem Grabowskim, poradził też sobie z kąśliwym uderzeniem Kacpra Koszeli. Piłkarze Stali byli bliscy objęcia prowadzenia tuż przed zejściem do szatni. W polu karnym sfaulowany został Jacek Pacyński. Niestety, Krzysztof Matuszak fatalnie zmarnował rzut karny, posyłając futbolówkę metr nad poprzeczką. Rozmowa w szatni poskutkowała. Po przerwie Stal zagrała lepiej i, co najważniejsze, jej zawodnicy nareszcie zaczęli celnie strzelać. Worek z bramkami rozwiązał Łukasz Jańczak, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Krzysztofa Matuszaka. Trzy kolejne gole były z gatunku „filmowych”. Piłka po strzałach Krzysztofa Matuszaka, Szymona Rudzińskiego i Jacka Pacyńskiego wpadała za każdym razem w „okienko” bramki rywali. Zespól z Turku odpowiedział dwoma trafieniami Bartosza Grabowskiego – w obu przypadkach po rzutach rożnych. Goli mogło być jeszcze więcej. Jacek Pacyński przegrał w konfrontacji "jeden na jeden" z szesnastoletnim bramkarzem Tura, Kacprem Majcherkiem, a Patryk Adamski minimalnie się pomylił po idealnym dośrodkowaniu Błażeja Ciesielskiego. Z kolei Bartosz Grabowski mógł ustrzelić hat-tricka. Minął już Dawida Sassa, jednak zmierzającą do siatki futbołowkę w ostatniej chwili wybił Piotr Stachowiak.

STAL PLESZEW – TUR TUREK 4:2 (0:0)

Stal Pleszew: Dawid Sass, Dawid Majchrzak, Piotr Stachowiak, Łukasz Jańczak, Damian Stasiak (83’ Mikołaj Adamek), Krzysztof Matuszak, Szymon Rudzinski, Błażej Ciesielski, Adam Wojciechowski (72’ Michał Siuda), Jacek Pacyński, Patryk Adamski

BRAMKI

1:0 – Łukasz Jańczak (51’)

2:0 – Krzysztof Matuszak (70’)

2:1 – Bartosz Grabowski (77’ głową)

3:1 – Szymon Rudziński (79’)

4:1 – Jacek Pacyński (87’)

4:2 – Bartosz Grabowski (92’)

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 22