› Aktualności
09:08 / 28.09.2019

Powiat pleszewski. Nasze stowarzyszenia dostały pieniądze na rehabilitację

Powiat pleszewski. Nasze stowarzyszenia dostały pieniądze na rehabilitację

Powiat pleszewski. 365 tys. zł trafiło do czterech pleszewskich stowarzyszeń. Pieniądze od marszałka przeznaczone są głównie na szeroko rozumianą rehabilitację osób niepełnosprawnych, ale także na promowanie zdrowego trybu życia.

 

- 365 tys. zł to duży zastrzyk na realizację różnych - wspaniałych - zadań. Bo wszystkie te pieniądze będą spożytkowane dla pleszewian - na ratowanie zdrowia, życia, na aktywny tryb życia i na pracę z osobami niepełnosprawnymi - komentuje Marzena Wodzińska, członek zarządu woj. wielkopolskiego, która podpisała  umowy z czterema pleszewskimi stowarzyszeniami.

Pieniądze, które otrzymały nasze instytucje, przeznaczone są właśnie na realizację projektów z zakresu pomocy społecznej - pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kto ostatecznie otrzymał kasę? Największe dofinansowanie pozyskało Stowarzyszenie Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, które zamierza realizować projekt pod nazwą „Dla zdrowia trzy razy TAK”. - To środki w kwocie 120 tys. zł - wylicza Marzena Wodzińska. Pieniądze przeznaczone zostaną na dalsze aktywne działania naszych seniorów - promujące właśnie działania prozdrowotne.

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość” dostało z kolei dofinansowanie w kwocie ponad 114,5 tys. zł na projekt pod nazwą „Ruch jest zdrowy dla ciała i głowy” - zakłada on rehabilitację osób niepełnoprawnych.

Kolejna pleszewska instytucja - Stowarzyszenie Promocji Zdrowia - wyda natomiast przyznane 80 tys. zł na projekt „Pasja, rozwój, integracja. Warsztaty twórcze”, który zakłada organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych.

Kolejne pieniądze - w kwocie 50 tys. zł - trafią także do Stowarzyszenia Centrum Rozwoju na „Akademię Rozwoju Osobistego” w ramach promowania aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością. 

Marzena Wodzińska nie ukrywa, że cieszy ją coraz większa aktywność naszych stowarzyszeń. - Wniosków jest coraz więcej, a to oznacza, że dobrze z panem burmistrzem wykonujemy swoją pracę - czyli aktywizujemy do pisania tych wniosków - podkreślała.

Sam włodarz - jako gospodarz miejsca, w którym podpisywano umowy - zachwalał z kolei działalność osób ze wspomnianych instytucji. - To osoby, które angażują się społecznie - podkreślał z uznaniem Arkadiusz Ptak.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 8