› Aktualności
11:21 / 11.02.2020

Pożar. Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr

Pożar. Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr

fot. KP PSP Pleszew

Pieruszyce. Gmina Czermin. Budynek w ogniu.Do groźnego pożaru budynku gospodarczego doszło 10 lutego, kilka minut po godzinie 14.00 w Pieruszycach.

Ogień pojawił się na poddaszu i błyskawicznie przeniósł się na dach budynku. Natychmiast do akcji wyruszyły zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Czermina, Broniszewic i Pieruszyc. Gdy strażacy dotarli na miejsce, płonęło już całe poddasze i dach, zagrożony pożarem był również budynek mieszkalny bezpośrednio przylegający do gospodarczego - relacjonuje asp. Mariusz Glapa, rzecznik prasowy KP PSP w Pleszewie.Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr.

- Powodował gwałtowne rozprzestrzeniania się ognia. Najważniejszym zadaniem stało się zatem ocalenie budynku mieszkalnego, w którego obronie podano dwa prądy wody. Jednocześnie strażacy, zabezpieczeni sprzętem ochrony dróg oddechowych, dostali się na płonącą kondygnację i kolejnymi prądami skutecznie stłumili ogień. Wkrótce udało się pożar powstrzymać i ocalić sąsiedni budynek. Jednak dla strażaków był to dopiero początek ciężkiej pracy. Aby całkowicie dogasić ogień, trzeba było usunąć zniszczoną i nadpaloną konstrukcję dachu. Konieczne było również rozebranie jednej ze szczytowych ścian, która groziła zawaleniem - mówi asp. Glapa.


Dopiero po pięciu godzinach udało się całkowicie wyeliminować ryzyko powtórnego pojawienia się ognia.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 4