› Aktualności
11:54 / 28.08.2019

Radni nie zgodzili się na budowę kurników w Kościelnej Wsi

Radni nie zgodzili się na budowę kurników w Kościelnej Wsi

Gmina Gołuchów. Podczas ostatniej sesji w Gołuchowie większość rajców była przeciwko uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla okolic ulicy Lotniczej w Kościelnej Wsi. Tym samym nie zgodzili się na budowę w rejonie wielkich kurników.

 

Temat budowy fermy indyków w Kościelnej Wsi w rejonie ulicy Lotniczej ciągnie się od wielu lat - pisaliśmy o nim wielokrotnie na naszych łamach. Sprawa była szeroko dyskutowana już w 2016 roku. Wówczas - po wielu dyskusjach - gołuchowscy radni minionej kadencji podjęli uchwałę dotyczącą przystąpienia do sporządzenia zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Lotniczej w Kościelnej Wsi - który umożliwiałby realizację takiej inwestycji.

Wspomiany dokument po latach w końcu powstał - i na ostatniej sesji rady gminy w Gołuchowie rajcy pochylili się nad projektem uchwały dotyczącym miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miejscowości Kościelna Wieś, w rejonie ulicy Lotniczej.

- To konsekwencja wcześniejszej uchwały z 2016 roku - przyznawała sekretarz urzędu Tatiana Stefaniak. - Dotyczy budowy kurnika o obsadzie 500 DJP na obszarze 8,95 hektara - referowała.

WIĘCEJ O SPRAWIE PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%